Shaqiri u završnici šokirao Srbiju

Posljednji susret dana na Svjetskom prvenstvu u Rusiji odigrale su reprezentacije Srbije i Švicarske. Gledali smo jako znaimljivu utakmicu koja je odlučena u posljednjim trenutcima…

Srbija – Švicarska 1:2 (1:0)

(Mitrović 5′ / Xhaka 52′, Shaqiri 90′)

Srbija je utakmicu otvorila sjajnim udarcem glavom Aleksandra Mitrovića kojeg sjajno brani Yann Sommer. Ipak, samo minutu kasnije Mitrović ponovno puca iz jako slične situacije. Sommer je ovaj put nemoćan te Srbija dolazi do vodstva 1:0. S tim se rezultatom i otišlo na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme nije moglo bolje početi za Švicarce. Granit Xhaka je zabio za 1:1 nakon fantastičnog udarca van 16 metara. Ostatak utakmice obilovao je prigodama, ali i nervozom igrača. Kada se činilo da će 1:1 biti konačan rezultat Shaqiri je pobjegao obrani Srbije i poentirao za veliku pobjedu Švicaraca.

U ranije odigranom susretu skupine E Brazil je s 2:0 svladao Kostariku. U zadnjem kolu čekaju nas okršaji Srbije i Brazila te Švicarske i Kostarike koja je ostala bez šansi za osminu finala.