Šibenka krenula sa 18:0, Cibona se vratila, a onda ih je tricom potopio Širko

Cibona je na Baldekinu upisala iznenađujući poraz, samo za one koji nisu gledali.

HT Premijer liga, 14.kolo:

Šibenka-Cibona 73:68 (25:8, 13:23, 13:21, 20:16)

(Miković 25, Freeman 19 / Markota 17, Novačić 12)

Šibenka je na nestvaran način otvorila utakmicu i u 7.minuti imala nevjerojatnih 18:0! Cibona je preko Novačića tek tada postigla prve poene, a četvrtina je završila sa 25:8 za Šibenku. U drugoj četvrtini Cibona se vratila, proigrala u napadu te zatvorila malo puteve ka košu za domaćina pa je poluvrijeme završilo 38:31 za domaćine.

Cibona je u drugi dio susreta ušla puno bolje i nakon serije poena i prvi puta povela u 29.minuti tricom Markote, 49:52. U posljednjoj četvrtini, u igri koš za koš nitko se nije uspjevao značajnije odvojiti, čas je Cibona imala vodstvo, čas Šibenka, no narančasti su u završnici susreta bili precizniji i mirnije ruke. Utakmicu i pitanje pobjednika je riješio Henrik Širko, osam sekundi prije kraja. Nakon time-outa Cibone, Ivan Novačić je pokušao šut za tri poena ne bi li izborio produžetak za Cibonu, no promašio je i pobjeda je ostala na Baldekinu. Juraj Pleadin je sa dva bacanja u posljednjoj sekundi samo potvrdio pobjedu.