Sigurna Hrvatska protiv Nigerije za vrh skupine!

Konačno smo i to dočekali. Prvu utakmicu naše reprezetnacije u Rusiji, ali pogledom na tribine mogao se osjetiti dašak Hrvatske. Nekoliko tisuća naših navijača napravilo je odličnu atmosferu na tribinama pa su se naši igrači osjećali kao da su kod kuće. U takvoj atmosferi jednostavno nismo mogli izgubiti.

Hrvatska – Nigerija 2:0 (1:0)

( Etebo ag 22`, Modrić 72` 11m)

Pritisak prve utakmice osjetio se kod obje ekipe, pogotovo s naše strane jer od 1998. u Francuskoj nismo Svjetsko prvenstvo otvorili pobjedom. Nigerijci su od početka pokazali kakve su im namjere. Dugim loptama na Ighaloa pokušali su prijetiti, no Dejan Lovren i Domagoj Vida bili su koncentrirani. Naši su se igrači postavili vrlo čvrsto od početka i vidjelo se na nisu dozvolili protivniku da se razmaše, a iz takve igre došli smo do dvije vrlo dobre prilike preko Ivana Perišića i Andreja Kramarića, no lopta nije htjela u gol. Luka Modrić gospodario je u veznom redu, dok je Ante Rebić u gotovo svakoj situaciji kada je imao loptu u nogama i širok prostor ispred sebe bio opasan po gol. Nagrada za takvu igru stigla je u 32. minuti kada se nakon kornera Modrića, Mario Mandžukić bacio na glavu i uputio loptu prema golu, koju je Oghenekaro Etebo skrenuo u vlastitu mrežu i doveo nas u vodstvo. Tribine su proključale u tom trenutku. Naši su momci do kraja poluvremena sigurnom i koncentriranom igrom poluvrijeme mirno priveli kraju.

Nigerijci su drugo poluvrijeme otvorili s tri uzastopna kornera, iz kojih nisu uspjeli doći do pogotka. Prvi ozbiljniji pokušaj ka golu imala je Nigerija u 58. minuti kada je Ighalo glavom zaprijetio, no Danijel Subašić bio je na mjestu. Uslijedila je tada jedna lagana uspavanka s obje strane. Naši su momci čuvali prednost, a Nigerija pokušavala preko bokova doći do prilika za gol, no bez previše prilika. I tada ponovno sretan korner za nas. Modrić je izveo korner, ponovno Mandžukić u glavnoj ulozi, ali ovoga puta srušen s dvije ruke na travu, a za suca Riccija nije bilo previše dvojbe, jedanaesterac kao kuća. Luka Modrić namjestio je loptu na “kreč” i pogodio lijevi kut za 2:0. Nigerijci su tada pokušali nekim agresivnim pristupom napraviti nešto više, no jednostavno nisu imali pravu ideju kako ugroziti naš gol. Ivan Rakitić i Luka Modrić sigurno su u tim zadnjim trenucima čuvali loptu i kontrolirali našu igru. U zadnjim minutama odličnu šansu je imao Mateo Kovačić, no ostao je neprecizan. Promjene do kraja nije bilo i Hrvatska je zasluženo slavila na otvaranju prvenstva!