Snaga i kvaliteta presudile pobjednika, Hermes ide u četvrtfinale Kupa

Hermes je potvrdio ulogu favorita na ovoj utakmici i plasirao se dalje u Kup natjecanju.

Osmina finala Kup Krešimir Ćosić

Belišće-Hermes Analitica 76:117 (21:25, 19:26, 20:34, 16:32)

(Šarić 19, Đolić 13, Boras 13 / Šutalo 23, Mileković 16)

Početak utakmice nije pokazao da je ovo susret ekipa čija je razlika čak dva ranga. Belišćani su se dobro držali cijelu prvu četvrtinu, nisu dozvoljavali gostima da osjetnije povedu, sve do posljednje minute, kada je Hermes pobjegao prvi puta osjetnije (19:25) u 9.minuti utakmice. Prva je četvrtina završila vodstvom gostiju 21:25.

Držao je Hermes i na početku druge četvrtine 4-5 poena viška, uz vrlo dobar otpor Belišća. U 17.minuti Hermes je imao prvo veće vodstvo od 11 razlike, nakon dvije trice, Milekovića i Cvitanovića. Iako je domaća momčad u nekoliko situacija uspjela smanjiti zaostatak, gosti su do kraja poluvremena održali vodstvo od 11 razlike (40:51).

Razlika u kvaliteti, ali prije svega snazi došla je do izražaja na početku drugog dijela. Gosti su sa dvije uzastopne trice Milekovića pobjegli na +15 u 24.minuti utakmice. Šutalo je bio dominantan pod koševima i Hermes je vrlo brzo imao najveću prednost u 25.minuti +17, no Đolić je tricom smanjio rezultat na 51:67, a Boras sa dvicom na 53:67 u 26.minuti. Stvari su sjele na svoje mjesto krajem treće četvrtine, kad je Hermes pobjegao na +27 (53:80). Četvrtina je zaključena rezultatom 60:85.

U posljednjoj četvrtini oba su trenera malo zarotirala petorke pa je tako gostujući trener dao priliku i svojim juniorima, a nakon njega isto je učinio i domaći trener, kako bi svi osjetili igru.

Kod domaćih prvi strijelac susreta je bio Luka Šarić sa 19 poena, dok je goste predvodio Kristijan Šutalo sa 23 poena.