Splićane je do pobjede vodio odlični Roko Ukić sa 29 poena.

ABA liga, 22.kolo:

Split-Mega Soccerbet 74:65 (24:30, 18:10, 18:17, 14:8)

(Ukić 29 , Luković 13 / Petrušev 22 , Simonović 15 )

Energično i raspoloženo u napadu krenule su obje ekipe u ovu utakmicu, dok su obrane, tako reći, bile u drugom planu. Split je najviše problema imao sa pick igrom, koju su gosti forsirali, pogotovo sa “tornjevima” koje su imali pod koševima, Filipom Petruševim i Markom Simonovićem. Upravo je Petrušev zadavao žutima najviše problema i lako se nosio u napadu sa Marićem pa je brzo nanizao osam poena. Treba priznati da je velike zasluge za većinu njegovih poena imao i Smith, playmaker Mege, koji uopće nije praktički gledao prema košu, ali je zato podijelio 5 asistencija u tom vremenu. Split je imao napadački odgovor, preko Ukića i Lukovića, no 30 primljenih poena u prvoj četvrtini su ipak bili previše.

Druga četvrtina je pokazala puno muke u organizaciji napada i jednih i drugih i kao da se izgubila ona početna preciznost obje ekipe. Dosta grešaka jednih i drugih u napadu te puno oscilacija vidjeli smo u drugoj četvrtini, a Split je tek tricom Ukića u 18. minuti uspio okrenuti vodstvo gostiju (37:36). Mega je uspjela preko Simonovića i Petruševa ponovno povesti 38:40 pred kraj poluvremena, a na veliki odmor otišlo se sa rezultatom 42:40 za Split, nakon što je Luković zabio drugu svoju tricu i 10 poen na utakmici.

Najbolji igrači prvog poluvremena bili su Filip Petrušev sa 16 poena kod Mege te Roko Ukić sa 14 kod Splita.

Treća je četvrtina ponovno bila izjednačena, u kojoj je Split u jednom trenutku, sredinom četvrtine, otišao na +5, no onda su zaredali sa nekoliko neiskorištenih napada nakon što je iz igre izašao Ukić, koji je i dalje bio pokretač svih Splitovih napada. Mega je to iskoristila pa se pred kraj četvrtine potpuno vratila u utakmicu (55:55), ali povratkom Ukića, Split je povezao redove i upravo njegovom tricom, sedam sekundi prije kraja, Split je otišao na zadnji mali odmor sa vodstvom 60:57.

Mega je potpuno stala u posljednjoj četvrtini, dok se kod Splita Roko Ukić još dodatno razigrao i poveo seriju svoje ekipe 7:2 i do, tada, najvećeg vodstva od 8 razlike. Mega je u tim trenucima bila na očajnom šutu za tri poena, 2 od 21 i u tom segmentu igre su imali najviše problema. Uspjeli su gosti preko Simonovića i njegove dvijce smanjiti na 67:62, za jednu minutu igre. Požurili su tada žuti, dvijema nerezonskim šutevima Ukića i Babića, a Petrušev je nakon izborenog prekršaja pogodio jedno bacanje za 67:63, 2:41 prije kraja. Đoković je tada napravio dva lijepa poteza, prvi zabio dvicu, a onda izborio prekršaj u napadu Smitha. Petrušev je smanjio tada na 69:65, vezale su obje ekipe tada napade bez završetka, a onda je Ukić, na asist Đokovića, svojim 29 poenom odveo Split na 71:65. Tepić je promašio dvicu tada, a Luković tricom zaključio pobjedu Splita.