Švicarska šokirala Brazil

Nakon Njemačke i Argentine još jedan favorit nije došao do pobjede. Uporna Švicarska uspjela je doći do boda protiv favoriziranog Brazila.

Brazil – Švicarska 1:1 (1:0)

( Coutinho 20/ Zuber 50)

Brazil se od početka postavio kao favorit, ne samo na ovoj utakmici, nego kao i favorit za osvajanje SP. Nametnuli su svoj ritam od početka utakmice i svojom prepoznatljivom igrom pokušavali slomiti Švicarsku, prije svega preko Neymara i Coutinha. Njih su dvojica bili stalna opasnost, a pritisak im se isplatio u 20. minuti kada je upravo Coutinho nakon jedne polukontre fantastično pogodio iz daljine, golman Yann Sommer bio je nemoćan. Nakon tog gola Brazil kao da je stao i zadovoljio se tim vodstvom, dok se Švicarska polako opuštala i počela davati znakove života, iako su gubili pa im ništa drugo nije niti preostalo nego da krenu sa svojom igrom. Ipak, na poluvrijeme se otišlo vodstvom Brazila.

Svoju dobru igru Švicarci su naplatili u 50. minuti kada je glavom pogodio Steven Zuber za 1:1. Nakon izjednačujućeg gola i jedni i drugi su se otvorili. Švicarci ohrabreni golom, a Brazilci upozoreni da im neće biti lako. Iako su većim dijelom i jednog i drugog poluvremena imali posjed lopte, igrači u žutim dresovima nisu kreirali izglednu priliku za gol. Bila je to igra slična Barceloninoj, Brazil kao da se htio ušetati s loptom u gol, no iskusni braniči Švicarske bili su koncentrirani. Brazil je u zadnjim minutama imao dvije stopostotne prilike preko Firminha i Mirande, no Sommer je bio na visini zadatka i rezultat se nije promijenio. Švicarci slave veliki bod na otvaranju. Brazil će trebati još ponekog igrača osim Neymara, koji će sudjelovati u završnici.