Tottenham i Chelsea slavili na neugodnim gostovanjima

Šest je utakmica odigrano danas u engleskom prvenstvu. Nakon što je sinoć Manchester United svladao Leicester, današnji su dan otvorili Newcastle i Tottenham. Početak susreta mirisao je na moguću golijadu. Vertonghen u osmoj minuti zabija glavom te goal-line tehnologija pokazuje da je lopta prešla crtu za 9 milimetara! Dvije minute i 36 sekundi kasnije Joselu izjednačuje nakon ubačaja Matta Richia. Prednost Spursima vraća Dele Alli u 18. minuti, a domaćini su u nastavku susreta dva puta gađali prečku te ostali bez bodova na otvaranju prvenstva.

Newcastle United v Tottenham Hotspur

Na Vitalitiju Bournemouth je ugostio velški Cardiff City. Ryan Fraser doveo je Trešnje do prednosti u 24. minuti, a deset minuta poslije Wilsonov jedanesterac brani Etheridge te ostavlja Velšane u igri. Mendez-Laing i Boby Reid su imali najbolje prilike da izjednače rezultat, no Asmir Begović to nije dopustio. U sudačkoj nadoknadi Wilson je zabio i potvrdio pobjedu Bournemoutha.

AFC Bournemouth v Cardiff City

Crystal Palace je na gostovanju kod Fulhama slavio s 0:2 iako su povratnici u Premier ligu bolje krenuli s dvije opasne prigode Mitrovića koje brani Wayne Hennessey. Schlupp u 41. minuti zabija svoj prvijenac u Premier ligi, a u drugom poluvremenu Zaha ima dvije sjajne prigode te je tu drugu, 11 minuta prije kraja susreta, pretvorio u odlučujući pogodak.

Fulham FC v Crystal Palace

Chelsea je u sezonu ušao visokom pobjedom na gostovanju kod Huddersfielda. Mateo Kovačić nije bio među 18 za ovaj susret, a prednost je Londonđanima donio Kante iz voleja u 34. minuti. Mounie glavom pogađa vratnicu te odmah stiže kazna za propuštenu prigodu u vidu kaznenog udarca kojeg je izborio Marcos Alonso. Ovoljetna akvizicija Jorginho bio je precizan s bijele točke. Točku na i pak stavio je Pedro deset minuta prije kraja susreta na asistenciju Edena Hazarda koji je ušao tek u 76. minuti.

Huddersfield Town v Chelsea

Roberto Pereyra bio je zvijezda dana na Vicarage Roadu. S dva sjajna zgoditka donio je svom Watfordu pobjedu nad Brightonom. Prvi je zabio volejem nakon kornera u 34. minuti, a drugi s vrha kaznenog prostra pogodivši donji desni kut u 54.minuti. Gosti su najbolju priliku 20 minuta prije kraja kada je zamalo neprecizan bio Bissouma.

Watford v Brighton & Hove Albion

Wolverhampton se dva puta vraćao u utakmicu te uzeo bod Evertonu na domaćem terenu u posljednjem susretu dana. Brazilac Richarlison dovodi momčad iz Liverpoola u vodstvo, no pet minuta prije predaha kapetan Evertona Jagielka dobiva crveni karton. Eurogol postiže Ruben Neves te se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 1:1. U 67. minuti drugi pogodak na utakmici postiže Richarlison, no Neves asistira Raulu Jimenezu u 80. minuti za konačnih 2:2.