Treća pobjeda Gorice u ABA 2 ligi, sa 14 trica srušena Podgorica

Gorica je došla do treće pobjede u ABA 2 ligi, ovoga puta nad Podgoricom.

ABA 2 liga, 10.kolo:

Podogorica-Gorica 65:72 (19:21, 18:21, 13:18, 15:12)

(Tomašević 14, Kovačević 11 / Mašić 13, Majcunić 13, Batur 13)

Gorica je potpuno nadigrala ekipu Podgorice i stigla do zaslužene pobjede. Imala je Gorica prednost nakon prve četvrtine +2, zatim su to Sesarovi momci malo “podebljali” na +4 na velikom odmoru. Ubacila je Gorica osam trica u prvom dijelu susretai i zahvaljujući tom segmentu igre imali su vodstvo.

Znao je Sesar, a i njegovi igrači, da će istim tempom, ali i intenzitetom morati nastaviti i u drugom poluvremenu, kako im se ne bi ponovile prijašnje utakmice u kojima su u drugom poluvremenu prosipali stečenu prenost i gubili utakmice. Povećali su tako svoju prednost sa poluvremena na kraju treće na +10, a nastavili su sa dobrom tricaškom formom i u drugom poluvremenu. Podgorica nije uspjevala spustiti zaostatak pa je Gorica tri minute prije kraja imala najveću prednost +16 (56:72). Do kraja susreta, Podgorica je uspjela tek ublažiti svoj poraz.

Gorica je ovom pobjedom zadržala realne šanse da se domogne 8. mjesta, koje vodi u play-off…