Urugvaj pobjednik skupine, Saudijci do pobjede u posljednjoj sekundi

Današnji je dan na Svjetskom prvenstvu u Rusiji započeo utakmicama trećeg kola skupine A. Domaćini su poraženi od Urugvaja u borbi za prvo mjesto skupine, dok su u utakmici za prestiž remizirali Egipat i Saudijska Arabija te ostvarili svoje prve bodove na turniru.

Urugvaj – Rusija 3:0 (2:0)

Urugvaj je sve riješio već u prvih 45 minuta ove utakmice. U desetoj minuti iz slobodnog udarca lijepo pogađa Luis Suarez,  a do drugog pogotka Urugvaj je došao nakon što se Laxaltov udarac nesretno odbio od Cherysheva te završio u ruskoj mreži. Da stvar bude gora po Ruse, iz igre je zbog drugog žutog kartona u 36. minuti iz igre morao Igor Smolnikov koji je tako izgubljen za osminu finala. U 90. minuti posao je za Urugvaj dovršio Edinson Cavani kojemu je ovo prvi pogodak na prvenstvu.

Saudijska Arabija – Egipat 2:1 (1:1)

Iako su obje reprezentacije eliminirane već uoči ovog susreta. Saudijska Arabija i Egipat odigrali su zanimljivu utakmicu u Volgogradu. Egipćani su u vodstvo došli u 22. minuti preko svog najboljeg igrača Mohameda Salaha. Šansu za izjednačenje Saudijci su imali 20 minuta kasnije iz kaznenog udarca, no promašio je Bahbir. Ipak, u posljednjoj minuti prvog poluvremena Saudijcima je dosuđen novi jedanaesterac kojega je iskoristio Al-Faraj te poravnao rezultat. Činilo se kako će utakmica završiti s miroljubivih 1:1 kada je u petoj minuti sudačke nadoknade Al-Dawsari pogodio za veliku pobjedu Saudijske Arabije.