Vatreni stopostotni, Argentina se provukla

Hrvatska prolazi u osminu finala sa tri pobjede i maksimalnih devet bodova, dok se Argentina provukla protiv Nigerije.

Hrvatska – Island 2:1 (0:0)

(Badelj 53, Perišić 90/ Sigurdsson 76)

Naša je momčad odigrala solidno prvih dvadesetak minuta, no tada je Island preuzeo ritam igre i naši su se dečki nešto slabije snašli u takvom načinu igre. Islanđani su konstantno jurišali prema našim vratima, no Vedran Ćorluka i Duje Ćaleta-Car bili su pravovremeni, iako za nas tih drugih dvadesetak minuta sigurno nisu bili ugodni. Mateo Kovačić i Luka Modrić bili su najaktivniji naši igrači, no bez nekih konkretnih poteza. Island je u zadnjim minutama poluvremena imao odličnu šansu, šut Arona Gunnarssona odlično je obranio Lovre Kalinić, dok smo mi ostali bez udarca u vrata Islanda.

Već na početku drugog poluvremena Milan Badelj odlično je šutirao, ali greda je zaustavila njegov udarac. No, samo tri minute kasnije Mikiju se sve vratilo. Uporni Josip Pivarić odlično se snašao u šesnaestercu i gurnuo loptu prema golu gdje je Badelj natrčao i poslao loptu u mrežu za 1:0. Naši su tada malo zastali, dok je Island krenuo još silovitije u napad jer im je samo pobjeda značila prolaz dalje. Isplatilo im se to u 76. minuti kada je Dejan Lovren, koji je netom prije ušao u igru, rukom zaustavio loptu u šesnaestercu i Gylfi Sigurdsson bio je siguran za 1:1. Uslijedio je tada mali pad i jednih i drugih, neke su izmjene izvršene s obje strane i razvodnila se igra. Već na samom kraju utakmicen nakon jedne oduzete lopte Badelj je uposlio Ivana Perišića koji se sjurio u svom stilu prema golu i zakucao loptu u mrežu za 2:1. Island je nakon toga imao nekoliko poluprilika, no Kalinić je bio siguran na našem golu.

Argentina – Nigerija 2:1 (1:0)

(Messi 14, Rojo 86/ Moses 51-11m)

Argentina je silovito krenula u utakmicu i u 14. minuti došla do vodstva. Ever Banega dubinskom je loptom pronašao Lea Messija koji je fantastično primio loptu i sjurio se prema golu Nigerije i sigurno psopremio loptu u mrežu pored nemoćnog Francisa Uzohua. Konačno se i Leo pojavio na ovom turniru.

Početak drugog poluvremena pripao je Nigeriji. Javier Mascherano u svom je stilu povukao jednog igrača Nigerije za dres, a naknadnom provjerom VAR-a, dosuđen je jedanaesterac i Victor Moses bio je siguran sa bijele točke. Argentina je do 86. minute ostala bez udarca na gol Nigerije, no ukazao se Marcus Rojo, prevario obranu i zabio za 2:1 Argentine i konačan prolaz.