Vlašić donio bod CSKA, Lyon iznenadio City

Sinoć su odigrane ostale utakmice Lige prvaka u kojima je većina favorita odradila siguran posao, dok je Manchester City poražen na domaćem terenu od Lyona.

Ajax je na domaćem terenu bio siguran protiv AEK-a sa uvjerljivih 3:0.

U Donjecku je Shakhtar dočekao Hoffenheim našeg Andreja Kramarića, koji je vodio dva puta, no Ukrajinci su se na kraju spasili u zadnjim minutama utakmice i došli do boda. Kramarić je igrao do 85. minute.

Bayern našeg Nike Kovača bio je neumoljiv kod Benfice i pobjedio 2:0, golovima Lewandowskog i Renata Sanchesa.

Veliko izenađenje dogodilo se u Manchesteru i to onom Guardiolinom. Lyon je već do poluvremena vodio 2:0, City je smanjio u 67. minuti, no do kraja nisu uspjeli doći do izjednačenja i prva senzacija sezone je upisana.

Viktoria Plzen je bila na korak do povijesna tri boda u Ligi prvaka, no u 95. minuti se ukazao naš Nikola Vlašić i iz jedanaesterca donio svojoj momčadi veliki bod. Nikola je prije toga upisao i asistenciju.

Real Madrid je na pogon našeg Luke Modrića, koji je odigrao još jednu odličnu utakmicu, savladao Romu sa uvjerljivih 3:0. Luka je igrao do 85. minute i upisao asistenciju kod gola Garetha Balea.

Valencia je na svom stadionu dočekala Juventus na premijeri, no do bodova ipak nisu došli. Juventus je preko dva jedanaesterca došao do pobjede, dva puta je zabijao Pjanić. Utakmica će ostati upamćena po crvenom kartonu Cristiana Ronalda već u 30. minuti, nakon sumnjive situacije. Mario Mandžukić je odigrao svih 90 minuta za Juve.

Drugi Manchester, onaj Mourinhov je bio siguran kod Dinamovog krvnika, Young Boysa. Pogba je zabio dva pogotka za vodstvo od 2:0 već do poluvremena, a Martial potvrdio pobjedu sredinom drugog poluvremena.

Ajax-AEK 3:0 ( Tagliafico 46,90, Van de Beek 77)

Shakhtar-Hoffenheim 2:2 ( Ismaily 27, Maycon 81/Grilitsch 6, Nordtveit 38)

Benfica-Bayern 0:2 ( Lewandowski 10, Sanches 54)

Manchester City-Lyon 1:2 (B.Silva 67/Cornet 26, Fekir 43)

Plzen-CSKA Moskva 2:2 ( Krmencik 29,41/ Chalov 49, Vlašić 90+5-11m)

Real Madrid-Roma 3:0 (Isco 45, Bale 58, Mariano 90+1)

Valencia-Juventus 0:2 ( Pjanić 45-11 m, 51-11m)

Young Boys-Manchester United 0:3 ( Pogba 35,44, Martial 66)