Vratio se Roger Federer

Nakon što je propustio cijeli zemljani dio sezone teniskim se turnirima vratio legendarni Švicarac Roger Federer. 36-godišnji Federer svoj je povratnički nastup odradio na turniru iz serije 250 koji se igra u Stuttgartu na travnatoj podlozi. Za protivnika je imao domaćeg predstavnika Mischu Zvereva, a nakon prošlogodišnjeg ispadanja u osmini finala istog turnira Švicarac je imao dodatni motiv za upisati pobjedu.

Na početku meča vidjelo se da Federeru fali natjecateljskog ritma te je Zverev iznenađujuće uzeo prvi set rezultatom 6:3. Ipak, Federer je u ostala dva seta ubacio u brzinu više te došao do konačne pobjede i nastupa u četvrtfinalu s 3:6 6:4 6:2.

Ako se Švicarac plasira u finale turnira u Stuttgartu vratit će se na prvo mjesto ATP ljestvice koje trenutno drži Španjolac Rafael Nadal sa 100 bodova prednosti u odnosu na Federera.