Zabok je šutirao tricu za produžetak protiv Splita, ali pobjeda je ipak ostala na Gripama

Split se provukao protiv Zaboka u utakmici koju je morao riješiti puno prije.

HT Premijer liga, 26.kolo:

Split-Zabok 77:74 (23:26, 19:14, 21:14, 14:20)

(Perković 20, Kedžo 16 / Worku 19, Maričević 14)

Split je danas bio bez Ukića, Marića, Lukovića i Perasovića, dok je Zabok igrao bez Luke Tomasa.

Gosti su i bez njega dobro odgovorili u prvoj četvrtini, imali na kraju nje +3 i prilično su dobro izgledali na početku utakmice. Split se tražio dugo, vidjelo se da bez trojca iz petorke teško ostvaruju lake poene u napadu i da protočnost nije na nivou. Ipak, do poluvremena su uspjeli steći prednost od dva poena viška.

Zabok je i dalje pružao odličan otpor, Worku je dobro dirigirao igrom Tomasove momčadi i gosti su cijelo vrijeme bili tu negdje, dok Split nikako nije pronalazio načina kako da slomi žilave goste. Bila je to igra živaca za obje ekipe, uz dosta oscilacija obje ekipe, a Split je ipak nekako stigao do +9 na kraju treće dionice.

Činilo se nakon tri minute posljednje četvrtine da se pobjednik nazire, imao je Split 67:56 i lijepu priliku da privede utakmicu mirno kraju, no to nisu napravili i gosti su se vrlo brzo vratili u mini egal. Malo po malo smanjivali su zaostatak, no Split se opet probudio tri minute prije kraja i imao +7, Perković je stavio dvije trice i činilo se da je to to. Gosti su preko Maričevića prvo smanjili na 77:71, da bi 30 sekundi prije kraja Marić stavio tricu za 77:74. Split je preko Đokovića imao priliku riješiti sve dvojbe, no isti je igrač promašio oba bacanja, Marić dobio novu priliku, no šut za tri poena nije našao put do obruča i, može se reći, Split se provukao i stigao do pobjede.