Budućnost je odnijela bodove danas sa Višnjika.

ABA liga, 7.kolo:

Zadar-Budućnost 62:76 (13:16, 15:26, 12:17, 22:17)

(Onuaku 15, Mavra 15 / Nikolić 18, Ivanović 17)

Zadar je u zaostaloj utakmici 7.kola dočekao Budućnost na Višnjiku. I samo ju dočekao. Sa skraćeno rotacijom (nedostajali Jordano, Justice, Kraljević), Perinčićeva momčad je parirala gostima samo u prvoj četvrtini, u kojoj je čak imala i vodstvo od 9 razlike, ali su iskusni gosti serijom 12:0 preuzeli vodstvo.

U drugoj četvrtini, Budućnost je na krilima Nikolića i Ivanovića i njihove igre, ubacila 26 poena Zadru i tu već utakmicu razriješila neizvjesnosti. Zadar jednostavno nije imao odgovor u obrani, što se posebno vidjelo u trećoj četvrtini, kada su gosti pobjegli na 19 razlike. Zadar je u tom periodu uspio ubaciti samo 12 poena i stvari su tu bile riješene.

Jedino pozitivno, koliko toliko, bio je rezultat posljednje četvrtine, koju je Zadar dobio sa 5 razlike, ali to nije previše utjecalo na rezultat, niti ugrozilo sigurnu pobjedu puno jače momčadi iz Podgorice.