Žuti rutinski preko Furnira do finala Kupa

Split je ipak bio previsoka prepreka za Furnir u prvoj polufinalnoj utakmici dana.

Kup Krešimir Ćosić, polufinale:

Split-Furnir 95:83 (30:20, 25:18, 21:17, 19:28)

(Babić 16, Marčinković 15 / Pandurić 21, Isabell 16)

Split je krenuo od početka agresivno i autoritativno, kako bi što prije riješio pitanje pobjednika i otklonio bilo kakvu neizvjesnost i dovodio u pitanje plasman u željeno finale Kupa.

Već u prvih deset minuta momci Ivice Skelina su postigli 30 poena i najavili dobru napadačku utakmicu. Furnir je s druge strane bio u podređenom položaju, no preko Isabellea i Pandurića i njihovih poena nisu dozvolili Splitu da već u ranoj fazi ode na nedostižnu razliku. Kod Splita je briljirao Luka Babić, prije svega vanjskim šutom i on je bio zaslužan za +17 na poluvremenu, koje je imao Split.

Nastavio je Split vrlo dobrom igrom i na početku drugog poluvremena, imao u nekoliko situacija i +20, no gosti iz Zagreba su stalno bili tu negdje, iako se razlika nije spuštala ispod 15-ak poena, sve do 27.minute kada su košem Pandurića stigli na 67:53, što je do tada bilo najbliže za njih. Split je forsirao pick igru, iz koje se otvaralo puno prostora za vanjske šuteve, a tu su brilijirali Babić i Luković pa je Split do kraja treće uspio pobjeći Furniru ponovno na više od 20 razlike (76:55).

Split je u posljednjoj četvrtini održavao visoko vodstvo te nije dozvoljavao Furniru da se približi značajnije i samo je bilo pitanje sa kolikom razlikom će Split dobiti ovu utakmicu. Žuti su u samoj završnici malo popustili u obrani, Skelin je napravio neke izmjene, ušli su Perasović i Gizdavčić, a Furnir je to iskoristio da tek malo popravi rezultatski dojam. Završila je utakmica rezultatom 95:83.

Luka Babić je bio prvi strijelac Splita sa 16 poena, dok je Pavle Marčinković dodao 15 poena i skupio 9 skokova te 4 asistencije.

Kod poraženog Furnira, Luka Pandurić je sa 21 poenom bio prvi strijelac, dok je Tramaine Isabell postigao 16 poena.