230 poena na Pešćenici

U derbiju kola, na Pešćenici, su se susreli Agrodalm i Sonik Puntamika. Nakon neizvjesne završnice, uslijedila su čak dva produžetka, a pobjedu su odnijeli gosti.

Prva liga, 16.kolo:

Agrodalm-Sonik Puntamika 113:117(28:26,23:24,15:22,20:14,13:13,14:18)

(Matić 31, Markočić 22/ Petani 27, Palčić 26)

Kakva utakmica! Vidjelo se već nakon prve četvrtine da će ovo biti efikasnai neizvjesna utakmica. Domaći su bolje reagirali u prvoj četvrtini, gosti u drugoj, no na poluvrijeme se otišlo sa +1 za Agrodalm. Ulaskom u drugo poluvrijeme, gosti su proigrali nešto bolje i prešli u vodstvo, dobro su u tim trenucima reagirali najiskusniji, Petani i Palčić. Imala je ekipa Sonika +6 pred zadnju četvrtini, no uporni domaćin uspio je utakmicu uvesti ponovno u neizvjesnost. Prava drama odvijala se u zadnjoj minuti. Agrodalm je poveo Ribarićevim bacanjima 86:84, a onda je Palčić tri sekunde prije kraja zabio dvicu za produžetak. Prvih pet minuta produžetka protekli su u igri koš za koš, vodstva su se izmjenivala kao na traci, a Sonik je imao +2 pred sami kraj, no Matić je bio miran sa linije slobodnih bacanja i otišlo se u drugi produžetak. No, tu su gosti odigrali koncentriranije i iskusno nakon prelaska u vodstvo, to i održali do kraja i upisali vrijedna dva boda za ostanak na vrhu tablice.