JKL: Brala i Klarica u derbiju sredili Cibonu, Šibenka i Split uvjerljivi u gostima

Zadar je u derbiju kola pobijedio Cibonu i tako ostao jedina neporažena momčad.

7.kolo:

FSV-ŠIBENKA 84:128 (19:40, 13:37, 27:32, 25:19)

(Veršić 20, Kostić 14 / Z.Ivišić 26, Lapić 18)

Šibenka je u prvoj utakmici kola bila uvjerljiva u Rijeci protiv FSV-a. Braća Ivišić su i ovoga puta bili dominantni za svoje vršnjake. Već u prvoj četvrtini Šibenka je nakrcala 40 poena, a do kraja poluvremena sve ukupno čak 77 pa je bilo jasno u kojem smjeru ide utakmica. Domaćin je igrao bez najboljeg igrača Ante Volarevića. Zvonimir Ivišić je bio prvi strijelac sa 26 poena, kojima je dodao 9 skokova i čak 6 blokada, dok je brat Tomislavi imao 16 poena, 13 skokova i 9 asista. Kod domaćih, Roko Veršić najbolji strijelac sa 20 poena.

KOMPLETNA STATISTIKA:

RUDEŠ-VINDIJA 64:69 (17:14, 21:26, 13:10, 13:19)

(Vuković 25, Matić 14 / Pavlic 24, Kovačić 14)

Nakon tri neizvjesne četvrtine, gosti su prelomili utakmicu u posljednjoj četvrtini. Još minutu prije kraja domaćin je vodio 62:60, no gosti su pogodili prvo tricu pa dva slobodna bacanja za 62:65, Rudeš smanjio na 64:65, no do kraja su njegovi igrači promašivali priliku za izjednačenje, radili prekršaje, a gosti mirno izvodili bacanja i iskoristili pruženu šansu. Pavlic je predvodio goste sa 24 poena, dok je Vuković sa 25 bio najbolji pojedinac Rudeša.

KA OSIJEK-SPLIT 65:101 (9:28, 12:30, 30:25, 14:18)

(Jurić 22, Pudar 20 / Šantić 19, Lisica 16, Bošnjak 16)

Split nije imao previše problema u Osijeku. Već do poluvremena su žuti imali +31 i do kraja su treneri dali priliku svim igračima, no i u tom stanju Split nije popuštao te zaključio utakmicu uvjerljivom pobjedom. Jurić je sa 22 poena bio najbolji strijelac domaće momčadi, dok je Split prevodio njihov najbolji igrač Antonio Šantić sa 19 poena, 11 skokova, 5 asistencija i 5 ukradenih lopti.

CEDEVITA JUNIOR-SONIK PUNTAMIKA 75:70 (14:21, 18:9, 21:24, 22:16)

(Zanki 20, Došen 18 / Pavin 28, Muženjak 22)

Prilično neizvjesna utakmica je na kraju otišla na stranu domaćina, no i da su gosti došli do pobjede ne bi bilo nezasluženo. Nakon izmjene vodstava, u zadnjoj četvrtini Sonik je imao vodstvo 66:67, tri minute prije kraja, no domaći su serijom 6:0 prešli u vodstvo, koje su sačuvali do kraja utakmice.

Zanki je sa 20 poena bio prvi strijelac Cedevite, a Pavin sa 28 najbolji kod Sonika.

ZADAR-CIBONA 100:77 (26:20, 28:14, 26:21, 20:22)

(Brala 30, Klarica 28 / Svoboda 20, Vujović 18)

Zadrani su u derbiju neporaženih momčadi bili bolji od Cibone i to prilično uvjerljivo. Konačnih +23 Zadar je ostvario većinom u prvom poluvremenu, kada je na krilima Brale i Klarice došao do vodstva od 20 razlike. Igrači Cibone su puno griješili, na kraju su skupili čak 24 izgubljene lopte, dok su domaći igrači i u drugom poluvremenu kontrolirali svoju igru i rezultat. Na kraju potpuno zaslužena pobjeda Zadra, koji je zasjeo sada sam na vrhu tablice sa svih sedam pobjeda. Odličnu utakmicu odigrao je Duje Brala, sa 30 poena, uz odličan šut 13/16, uz 9 skokova i 4 asistencije, dok je Krševan Klarica upisao 28 poena, kojima je dodao i 4 skoka, 1 asist i 2 ukradene lopte. Kod Cibone, Noa Svoboda prvi strijelac sa 20 poena.