Šibenčani slomili Brokere u posljednjoj četvrtini

Šibenka je i treći puta u sezoni slavila protiv Vrijednosnica.

ŠIBENKA – VRIJEDNOSNICE OSIJEK 99:83 (22:22, 31:31, 22:16, 24:14)

Šibenka je u trećem kolu Lige za ostanak upisala vrlo važnu pobjedu. Na Baldekinu je sa 99:83 svladala Vrijednosnice Osijek i tako došla do omjera 8-17, dok Slavonci imaju pobjedu manje. Nije zanemarivo ni što su narančasti ove sezone slavili u sva tri međusobna susreta.

Nakon izjednačenog prvog dijela (53:53) momčad Damira Milačića je blitzkriegom na početkom treće dionice povela 60:53, ali je jednako brz bio i povratak gostiju. Uslijedio je novi udar Šibenke koja je sredinom treće četvrtine povela s do tada najvećih +9 (70:61), da bi se u odlučujućih deset minuta ušlo rezultatom 75:69. Utakmica je prelomljena pet minuta prije kraja kada je domaćin poveo 86:71, ubrzo su otišli i na +20 i bodovi su spremljeni u džep.

Paić je odigrao još jednu sjajnu utakmicu protiv svog lanjskog kluba ubacivši 26 poena, Thomas je zabio 20, Arslanagić je upisao double-double, umalo i triple-double (15p, 11a, 9s), a dvoznamenkast broj poena još su ubacili Jambrović (14) i Bašić (10). Kod Osijeka najefikasniji je bio Porobić s 23 ubačena poena.

Izvor: GKK Šibenka