Alkar u drugom poluvremenu “pretrčao” Furnir i slavio sa 24 razlike

Sinjani su odradili odlično drugo poluvrijeme i upisali visoku pobjedu u Dubravi.

U 4. kolu HT Premijer lige za ostanak Alkar iz Sinja je slavio uvjerljivu pobjedu u Dubravi kod Furnira 88:64. Sinjani su Dubravaše slomili u trećoj četvrtini kada su nakon mini prednosti na poluvremenu (34:33) serijom 18:3 stigli do +16 (57:41). Šime Lisica i Romain Louiserre vezali su tri trice, a treću četvrtinu tricom je zaključio Patrick McGlynn za 68:50. U posljednjih deset minuta Alkar je rutinski priveo susret kraju i upisao drugu uzastopnu pobjedu, a Furnir treći uzastopni poraz koji ga je gurnuo u tešku poziciju uoči gostovanja u Šibeniku i Osijeku.

Louiserre je ubacio 21, McGlynn 17 (7as), a Lisica i kapetan Hrvoje Vučić po 12. Kod Furnira Mateo Vidović je ubacio 15, Duje Rađa 11, Anthony Collins 10 (10 as), a Filip Krajina 8 uz 14 skokova.

Izvor: KK Furnir