PREMIJERKA #1: Pobjede favorita na startu, Zabok slomio Dinamo, Antonio Sikirić prvi MVP sezone

Krenula je Premijerka, a mi vam donosimo prvo izdanje naša stalne tjedne rubrike.

Vraćamo se dobroj staroj Premijerki, počela je nova sezona najjače košarkaške lige u Hrvatskoj. U odnosu na prošlu sezonu, u prvom rangu naše košarke više nema Škrljeva i Bosca, koji će se ove godine natjecati u Prvoj ligi, a novi/stari članovi Premijer lige su Kvarner i Vrijednosnice, koji su kroz svoja doigravanja uspjeli izboriti rang više.

Što se tiče početka, odnosno 1.kola koje je za nama, treba reći da nije bilo nikakvih iznenađenja, rezultati su manje više očekivani. Aktualni prvak iz prošle sezone, Zadar, nije imao nikakvih problema protiv skromnog Alkara, koji je ostao ispod 50 poena na premijeri nove sezone. Sezonu su na Gripama otvorili Split i novi premijerligaš, Kvarner, koji je pružio vrlo dobar otpor te je čak i nakon prvih deset minuta imao +10. Split se “uozbiljio” u nastavku utakmice te je do kraja kontrolirao igru i rezultat.

Zanimljivu i neizvjesnu utakmicu na Baldekinu su odigrali Šibenka i Dubrava. Momčadi su se nekoliko puta izmjenjivale u vodstvima, da bi gosti iz Zagreba u završnici utakmice bili nešto konkretniji i koncentriraniji, te su u ključnim trenucima utakmice odigrali “pametnije” i na kraju uzeli puni plijen. Cedevita Junior je na početku drugog poluvremena protiv Vrijednosnica riješila pitanje pobjednika, “bijegom” na visoku prednost za koju gosti više nisu imali odgovor.

Cibona je teže od očekivanog dohvatila pobjedu u Dubrovniku, koji je gotovo cijelu utakmicu bio ravnopravan protivnik. Zagrepčani ničime nisu impresionirali na Jugu, čak i neke situacije sa samog parketa daju naznake da se nešto čudno događa u momčadi. Domaćin je imao vodstvo u samoj završnici, ali Cibona je na iskustvo serijom 5:0 u posljednjoj minuti preokrenula rezultat i došla do pobjede. Sjajnu utakmicu sinoć su u Draženovom domu odigrali Dinamo i Zabok. Iako oslabljeni (bez Rajčića i Tomasa), momci iz Zaboka uspjeli su kroz produžetak doći do pobjede. Neizvjesna utakmica otišla je u produžetak, nakon što su se gosti bolje snašli u završnici susreta, a onda i u produžetku, njihov junak bio je Luka Cvitanović, čije su trice prvo omogućile produžetak, a onda je jedna i odlučila pobjednika u posljednjim sekundama.

PRVA PETORKA:

1.Krešimir Radovčić (Dubrovnik-Cibona)-22 poena (7/10 šut), 1 skok, 4 asista, 2 osvojene-val 23

2.Shannon Shorter (Split-Kvarner)-21 poen (8/13 šut), 7 skokova, 1 asist, 1 osvojena-val 23

3.Antonio Sikirić (Dinamo-Zabok)-21 poen (8/13 šut), 10 skokova, 2 asista, 1 osvojena, 1 blokada-val 27

4.Josip Sobin (Cedevita-Vros)-14 poena (7/9 šut), 7 skokova, 1 asist, 2 blokade-val 22

5.Dino Cinac (Dinamo-Zabok)-20 poena (6/14 šut), 9 skokova, 2 asista, 1 osvojena-val 22

DRUGA PETORKA:

1.Paolo Marinelli (Split-Kvarner)-18 poena (7/11 šut), 5 skokova, 12 asista, 4 osvojene-val 31

2.Andrija Blatančić (Dubrovnik-Cibona)-24 poena (8/11 šut), 5 skokova, 3 asista, 3 osvojene, 2 blokade-val 28

3.Luka Cvitanović (Dinamo-Zabok)-20 poena (5/19 šut), 9 skokova, 6 asista, 1 osvojena, 1 blokada-val 21