PREMIJERKA #2: Zagrebački derbiji Cedeviti i Dinamu, prva pobjeda Šibenke, Paolo Marinelli MVP

Odigrano je 2.kolo Premijer lige, a mi vam donosimo pregled kompletnog kola.

Nakon dva odigrana kola, na tablici imamo tri ekipe sa stopostotnim učinkom te tri koje još nisu osjetile slast pobjede.

Kolo su na Gripama otvorili Split i Dubrovnik, a domaćin je upisao uvjerljivu pobjedu. Nije bilo kod Žutih toliko mučenja kao protiv Kvarnera na otvaranju sezone pa su gosti već do poluvremena ostali bez ikakvih šansi. Slično je bilo i u Zaboku, gdje je gostovao Zadar, koji je već do poluvremena stekao +15, a onda to u drugom dijelu samo povećao do konačnih +31.

Zagrebački derbi br.1. odigrali su Cibona i Cedevita Junior. Neizvjesna utakmica igrala se sve do posljednje četvrtine, u koju se ušlo sa rezultatom 55:55. Ključan period utakmice, posljednjih deset minuta, Vitamini su odigrali zrelije i pametnije te su dobili tu četvrtinu 20:13 i upisali drugu pobjedu u sezoni. Kvarner je upisao prvu pobjedu u sezoni, domaćim slavljem protiv Alkara, u utakmici koju je obilježio i službeni oproštaj od igračke karijere Siniše Štembergera. Riječani su od početka utakmice kontrolirali igru i rezultat, dobili na kraju sve četvrtine i ostavili goste iz Sinja i dalje bez pobjede.

Šibenka je protutnjala Osijekom, koji se sada nalazi na dnu tablice sa Dubrovnikom i Alkarom, bez pobjede. Momci Roka Jurline su dobili prvu četvrtinu 18:31, a onda i drugu 12:22 pa je na semaforu svijetlio rezultat 30:53, za svaku ekipu u različitom raspoloženju. Domaćin se tek u drugom dijelu malo razbudio i postao konkurentan, ali tek toliko da samo ublaži poraz, ne i do kraja ugrozi pobjedu gostiju. Kolo je završeno još jednim zagrebačkim derbijem, Dubrave i Dinama. Nakon prvog dijela utakmice Dubrava je imala sve u svojim rukama, dobru igru i aktivan rezultat (41:35), da bi Dinamo u drugi dio ušao puno angažiranije, posebno u obrani, što je donijelo i sigurnost u napadu. Potpuni preokret kreirali su u trećoj četvrtini (13:25), da bi posljednju četvrtinu otvorili serijom 0:13 i tako potpuno zagospodarili terenom, domaćina uveli u nervozu i neprilike i na kraju uzeli prvu pobjedu u sezoni.

1.Paolo Marinelli (Kvarner-Alkar)-20 poena (8/15 šut), 7 skokova, 7 asista, 6 osvojenih-val 28

2.Juraj Pleadin (Vros-Šibenka)-15 poena (5/8 šut), 11 skokova, 1 asist-val 24

3.Mislav Brzoja (Cibona-Cedevita)-18 poena (6/12 šut), 11 skokova, 5 asista, 1 osvojena, 1 blokada-val 24

4.Filip Vujičić (Vros-Šibenka)-26 poena (11/21 šut), 6 skokova, 5 asista, 3 osvojene, 2 blokade-val 24

5.Ivan Vučić (Dubrava-Dinamo)-18 poena (5/8 šut), 8 skokova, 2 osvojene, 1 blokada-val 22

1.Martin Junaković (Vros-Šibenka)-21 poen (5/13 šut), 4 skoka, 4 asista, 3 osvojene-val 21

2.Vito Kučić (Split-Dubrovnik)-16 poena (5/9 šut), 2 skoka, 8 asista-val 20

3.Bruno Rebić (Vros-Šibenka)-16 poena (5/8 šut), 5 skokova, 7 asista, 1 osvojena, 2 blokade-val 26

4.Toni Ročak (Cibona-Cedevita)-16 poena (6/13 šut), 12 skokova, 1 asist, 3 osvojena, 1 blokada-val 23

5.Filip Kraljević (Dubrava-Dinamo)-20 poena (6/12 šut), 10 skokova, 2 asista, 2 blokade-val 21