PREMIJERKA #4: Pobjede favorita, Kvarneru treća pobjeda u nizu, Marijan Čakarun MVP

Donosimo pregled 4.kola Premijerke, u kojem nije bilo nikakvih iznenađenja.

Na svih šest susreta 4.kola dogodili su se manje više očekivani rezultati pa su tako favoriti slavili na svim susretima. Ponovno smo imali jedno “domaćinsko” kolo, u kojem je samo Cedevita Junior slavila u gostima.

Upravo su oni i obilježili ovo kolo. Dubrovnik je sve do poluvremena kontrolirao rezultat te imao vodstvo, a onda su upali u crnu rupu, kakva dugo nije viđena na ovim terenima. Cedevita je napravila seriju 30:0 (od 41:39 do 41:69) i tako u trećoj dionici riješila pitanje pobjednika te domaćina ostavila i nakon četiri utakmice bez pobjede. Zadar je u četvrtak na otvaranju kola teže od očekivanog savladao Vrijednosnice, koje su pružile dosta dobar otpor, no dva boda su ostala na Višnjiku.

Zagrebački derbi igran je u Draženovom domu, susreli su se Cibona i Dinamo. Nakon dobrog izdanja Dinama u prvoj četvrtini (25:28), u nastavku je sve većinom prošlo u znaku bolje igre Cibone, koja je dugo vremena imala dvoznamenkasto vodstvo, sve do posljednjih nekoliko minuta, kada se i nije gledala pretjerano lijepa košarka, no Dinamo nije imao snage da kreira potpuni preokret, tek su uspjeli ublažiti poraz. Kvarner je na krilima sjajnog Marijana Čakaruna došao do treće uzastopne pobjede u sezoni, domaćim slavljem protiv Zaboka, a pobjedu su potvrdili u posljednjoj četvrtini (23:13).

Dubrava je već do poluvremena domaće utakmice protiv Alkara uhvatila +16, a onda su obje momčadi u drugom poluvremenu odradili neizvjesnih dvadeset minuta samo što se tiče rezultata treće i četvrte četvrtine, u kojoj su gosti iz Sinja na kraju uspjeli tak za nijansu spustiti konačan “minus”, najbliže što su bili Dubravi je u 35.minuti, na rezultatu 72:64. Posljednji susret kola na Gripama su jučer odradili Split i Šibenka. Žuti su opravdali ulogu favorita, mjesta za neko eventualno iznenađenja nije bilo pa je momčad Slavena Rimca i dalje neporažena nakon uvodna četiri kola.

1.Tahj Eaddy (Dubrovnik-Cedevita)-19 poena (8/9 šut), 3 skoka, 3 asista, 2 osvojene-val 24

2.Josip Batinić (Dubrava-Alkar)-19 poena (7/9 šut), 7 skokova, 7 asista-val 25

3.Peter Jok (Cibona-Dinamo)-26 poena (9/12 šut), 3 skoka, 3 asista, 2 osvojene-val 25

4.Marijan Čakarun (Kvarner-Zabok)-23 poena (9/14 šut), 14 skokova, 5 asista, 1 osvojena-val 37

5.Filip Bundović (Cibona-Dinamo)-22 poena (8/13 šut), 6 skokova, 3 asista, 2 osvojene, 1 blokada-val 24

1.Vito Kučić (Split-Šibenka)-20 poena (6/10 šut), 4 skoka, 4 asista-val 23

2.Luka Krajnović (Dubrovnik-Cedevita)-16 poena (7/8 šut), 4 skoka, 2 asista-val 18

3.Jeramy Shaw (Dubrava-Alkar)-21 poen (8/12 šut), 4 skoka, 2 asista, 4 osvojene, 1 blokada-val 25

4.Ante Perkušić (Split-Šibenka)-17 poena (6/10 šut), 4 skoka, 3 osvojene-val 18

5.Jure Škifić (Dubrava-Alkar)-18 poena (8/14 šut), 7 skokova, 1 asist, 1 osvojena-val 20