Odigrano je prvo kolo najvišeg ranga hrvatske košarke-HT Premijer lige.

U kolumni ”kolovođa” otkrit ću vam sve ono najzanimljivije od ovog kola, najbolje igrače, najbolje poteze pa i najbolju publiku.

U ovom kolu slavili su Zadar, Alkar, Cedevita, Cibona, Split i Šibenik.

Najbolja utakmica

Najbolja i najzanimljivija utakmica definitivno je ona odigrana u Sinju gdje je Košarkaški klub Alkar dočekao Košarkaški klub Zabok. Ako niste gledali, priča ide ovako: Prva četvrtina odigrana je u egalu. U drugoj četvrtini Alkar nameće svoj ritam, Zabok uspijeva popratiti. na odmor idu rezultatom 37:33. Sjajnom predstavom Josha Browna, Alkar dvije i pol minute prije kraja ima četiri poena prednosti i ulazimo u uzbudljivu završnicu. Minutu i pol prije kraja Sinjani imaju šest poena prednosti. Polaganjem Aljoše Šaraca i slobodnim bacanjem Batura Ivana samo 46 sekundi prije kraja utakmice Zabok dolazi na samo 3 poena zaostatka. Četrnaest sekundi prije kraja semafor pokazuje rezultat 82:82. Iz sjene se pojavljuje Domagoj Kanaet, te zvukom sirene polaže za konačan rezultat 84:82. Sinjska dvorana ostaje u transu, navijači izlijeću na teren i Sinj slavi do ranih jutarnjih sati. Cijelu utakmicu možete pogledati OVDJE

Najbolja publika

Ova utakmica nas dovodi i do najbolje publike što su ovo kolo definitivno Sinjski Maligani. Josh Brown, koji je pojačao redove Alkara ove sezone, u neslužbenom razgovoru mi je rekao da nikada nije vidio bolju navijačku skupinu i navijače. Da su mu govorili kako to sve izgleda ludo i dobro, ali da im nije vjerovao. Sada, kada je to doživio, kaže da je istina sve što su mu pričali.

Najbolji pojedinci svakog kluba

Nakon svake utakmice svaki se klub diči onim najboljim igračem. Ako niste baš pratili ovo kolo, donosim vam najbolje pojedince svakog kluba.

Mladen Primorac (KK Bosco)- 28:56 minuta u igri, 20pts, 4rb,3as, 22eff

Domagoj Vuković (KK Zadar)- 27:18 minuta u igri, 22pts, 17rb, 3as, 37eff

Josh Brown (KK Alkar)- 35:55 minuta u igri, 21pts, 8rb, 7as, 26eff

Marko Tomas(KK Zabok)- 33:40 minuta u igri, 25pts, 6 rb, 5as, 28eff

Andrija Coric (KK Cedevita)-31:12 minuta u igri, 22pts, 7rb, 3as, 26eff

Abdul-Malik Abu (KK Vrijednosnice Osijek)- 35:36 minuta u igri, 22pts, 8rb, 2as, 19eff

Achraf Yacoubou (KK Škrljevo)- 37:40 minuta u igri, 15pts, 5rb, 1as, 13eff

Josip Bilinovac (KK Cibona)- 21:17 minuta u igri, 11pts, 2rb, 9as, 21eff

Roko Rogić( Hermes Analitica)- 37:31 minuta u igri, 20pts, 8rb, 8as, 25eff

Jamel Morris (KK Split)- 30:56 minuta u igri, 27pts, 4rb, 5as, 32eff

Martin Junaković( GKK Šibenik)- 36:35 minuta u igri, 31pts, 2rb, 6as, 27eff

Ante Mašić (KK Gorica)- 34:18 minuta u igri, 17pts, 6rb, 1as, 19eff

I to je to za ovo kolo. Pobjednici su bili očekivani. Pobjedničke momčadi dokaz su da su dovedeni pravi igrači koji nam poručuju da će ovo biti jedna zanimljiva sezona. Ovo je samo početak, vidjet ćemo što nas čeka dalje.