Cibona teškom mukom do pobjede

Posljednja nedjeljna utakmica šestog kola HT premijer lige odigrala se između Zaboka i Cibone.

HT Premijer liga, 6. kolo

Zabok – Cibona 73:74 ( 40:36)

Prednost domaćeg terena i velika motivacija domaćina ugodno je iznenadila sve ljubitelje hrvatske košarke. Prva četvrtina odigrana je u egalu s blagom prednošću gostujuće momčadi koju ne uspijevaju zadržati do poluvremena. Naime, u drugoj četvrtini domaćini polako, ali sigurno dolaze do željene prednosti. Semafor na kraju druge četvrtine pokazuje rezultat 40:36. Utakmica se nastavlja greškama Cibone i pogocima domaćina koji odlaze na plus devet poena prednosti. Zabok igra odličnu obranu, tako da su gostujući igrači prisiljeni šutirati s linije trice, što im ne polazi za rukom i domaćini imaju prednost od 11 poena. Dvije minute prije kraja same utakmice gosti zaostaju za samo tri poena. Minutu i dvije sekunde prije kraja Cibona prelazi u vodstvo od jednog poena. Domaćini su jednostavno popustili u obrani i prosuli veliku prednost. Pobjeda je na kraju otišla momčadi Cibone. Konačan rezultat je 73:74.