Majić potopio Kvarner sa 34 poena

U prvoj utakmici 8.kola Prve lige, Dubrava je u Rijeci protiv Kvarnera došla do nove pobjede.

Prva liga, 8.kolo:

Kvarner-Dubrava  88:104(14:30,23:21,24:22,27:32)

(Modić 19, Vucić 18/Majić 34, Šimović 19)

Zagrepčani su odlično otvorili prvu četvrtinu, koju su na kraju dobili 30:14, što se na kraju pokazalo kao ključno. Riječni su ostatak utakmice hvatali priključak, no bezuspješno. Prvo su poluvrijeme uspjeli tek smanjiti tu prednost, ali vidjelo se da se muče u realizaciji, pogotovo u šutu za tri poena. Kod gostiju odličnu je utakmicu odigrao Ivan Tvrtko Majić, koji je svojim dalekometnim šutevima svoju momčad držao u vodstvu.

Kvarner se na sve načine pokušavao vratiti u utakmicu, a najbliže tome bili su na šest minuta prije kraja, kada su se primakli na -9, do gosti su tada dodali gas i pobjegli opet na dvoznamenkastu prednost, koju su sačuvali do kraja. U zadnjoj četvrtini gledatelji su vidjeli čak 59 poena s obje strane.

Marin Modić je predvodio Kvarner s 19 poena, a 18 je dodao Mate Vucić. Kod Dubrave Ivan Tvrtko Majić je utrpao 34 poena(7/10 trice), a Filip Šimović 19.