Cedevita s +30 do finala

Košarkaši Cedevite drugi su finalist kupa, sasvim očekivano. Gorica nije mogla pružiti veći i jači otpor favoritu i branitelju naslova.

Kup Krešimira Ćosića, polufinale:

Cedevita-Gorica 93:63 (25:11,26:20,23:14,19:18)

(Cook 20, Mustapić 14/ Baković 11, Petrović 11)

Igrači Slavena Rimca nisu dopustili nikakvo iznenađenje protiv Gorice, koja se očito jučer protiv Splita izmorila, iako protiv raspoložene Cedevite večeras nisu imali previše šansi. Veće je prva četvrtina(25:11) pokazala da ovdje neće biti previše neizvjesnosti. Imala je Cedevita raspoloženog Elgina Cooka, koji je Gorici zadavao najviše problema. Na poluvrijeme se otišlo s +18 za Vitamine.

U trećoj četvrtini Cedevita je svoju prednost samo povećala, a trener Slaven Rimac dao je minutažu svim igračima i upravo su se svi upisali u strijelce sredinom drugog poluvremena. Velikih 30 razlike pokazivao je semafor na kraju treće četvrtine i Cedevita je do kraja utakmice samo odradila posao i plasirala se u finale, gdje ju čeka Cibona.