U četvrtoj utakmici finalne serije, Raptorsi su odličnom igrom u trećoj četvrtini anulirali prednost Warriorsa i utakmicu odveli na svoju stranu.

NBA FINALE, 4.utakmica:

Golden State-Toronto  92:105(23:17,23:25,21:37,25:26)

(Thompson 27, Curry 25/ Leonard 36, Ibaka 20)

Iako im se vratio Klay Thompson, Warriorsi jednostavno nisu mogli protiv ponovno raspoloženih Raptorsa. Igrači Toronta kao da su nanjušili da prvaci nemaju više onu energiju kojom su lomili protivnike. Iako to nije izgledalo tako u prvom poluvremenu, gdje se domaća ekipa bolje snalazila na terenu, no nije tu bilo neke velike lepršavosti i previše poena, čemu svjedoči rezultat na poluvremenu, 46:42 za GSW. Onda je krenula kanonada poena Leonarda i ekipe, koji su treću dionicu dobili čak 37:21 i tako praktički došli do ključne prednosti, koju su u zadnjoj četvrtini samo održavali i na kraju došli do slavlja i poveli 3:1 u seriji, što im donosi petu utakmicu u njihovoj dvorani.

Aktualni prvaci će morati znantno popraviti igru, ne bi li se vratili u seriju, u protivnom Toronto će biti novi prvak.

Kod domaće ekipe dvojac Thompson(28 poena) i Curry(27 poena) najbolji, dok je Toronto ponovno predvodio odlični Leonard s 36 poena, dok je Ibaka dodao 20 s klupe.