Cibona jedva do pobjede protiv Vrijednosnica

U podnevnoj matineji Cibona se prilično namučila protiv žilavih Brokera.

HT PREMIJER liga, 1.kolo:

Cibona-Vrijednosnice Osijek 101:97 (21:17, 28:25, 23:31, 29:24)

(Gibson 22, Ramljak 15/ Ćorić 21, Šarenac 20)

Teže od očekivanog Cibona je došla do pobjede. Iako su u prvom poluvremenu imali konstantnu prednost, na poluvremenu i +7, žilavi Brokeri su se u trećoj četvrtini razgoropadili, dobili tu dionicu sa 8 razlike i unijeli neizvjesnost u utakmicu. U istom ritmu se nastavila i zadnja četvrtina, muke po Ciboni, a rapsodija Brokera. Kada su poveli 65:66, bilo je jasno da se ne šale, dok su Cibonine reakcije u obrani bile katastroflane. Ipak, Cibona je nekako povezala redove i na kraju dobila utakmicu, zabili su njeni igrači 14 trica, dok su gosti u tom segmentu bili još bolji, zabili su ih čak 17, ali ipak ostali kratkih rukava.

Shane Gibson je bio prvo ime kod Cibone sa 22 poena, dok je Brokere predvodio bivši Cibos, Andrija Ćorić sa 21 poenom.