AAC: Austrijanci inkasirali stotku od Gorice, za drugo slavlje Sesarovih igrača

Gorica je upisala drugu pobjedu u Alpe Adria Cupu i to protiv ekipe Klosterneuburg.

U 2.kolu Alpe Adria Cupa, Gorica je upisala i drugu pobjedu u novom natjecanju. Igrači Josipa Sesara već su u prvoj četvrtini ubacili 32 poena gostima i nagovjestili dobru napadačku večer. Gosti, koji su u Goricu doputovali sa samo 8 igrača, nisu najbolje reagirali na otvaranju utakmice, što ih je dovelo u rezultatski deficit već u startu utakmice, iz kojeg se više nisu oporavili. Iako su drugu četvrtinu dobili (17:22), minus koji su imali nisu bili u stanju nadoknaditi.

Gorica je u trećoj četvrti pobjegla i na dvadesetak poena viška i tu je prednost čuvala do kraja utakmice. Austrijanci jednostavno sa tako kratkom rotacijom nisu imali nikakve šanse, a u završnici utakmice priliku su opet dobili mladi Stipe Sokol i Frano Miloloža.

Završila je utakmica rezultatom 100:78.

Tomislav Cvitković je bio prvi strijelac Gorice sa 16 poena, uz 9 skokova, dok je Davor Konjević ubacio 13 poena, dok je dobru all-round utakmicu odradio Mate Kalajžić sa 7 poena, 6 skokova, 10 asistencija i čak 4 osvojene lopte.