AAC: Furniru drugi poraz, Škrljevu prvi, Šibenka slavila u Ljubljani

Naši su predstavnici u Alpe Adria Cupu danas odigrali tri utakmice.

Škrljevo je danas odigralo prvu utakmicu u ovom natjecanju ove sezone i doživjelo poraz. Češki Kolin je nakon prvog poluvremena imao vodstvo 36:53. Momčad Damira Rajkovića je drugi dio odigrala nešto bolje, no najbliže što su se približili gostima bilo je na 53:58 u trećoj četvrtini.

Gosti su u posljednjih deset minuta održavali svoje vodstvo i na kraju pobjedili 73:84.

Obukwelu je sa 17 poena bio najbolji strijelac Škrljeva.

Furnir je gostovao u Poljskoj, kod Dabrowe. Prvi je dio utakmice protekao u potpunosti u znaku domaće momčadi, koja je u jednom trenutku imala i +15.

Treća četvrtina ponudila je otprilike istu sliku, dvoznamenkastu prednost domaćina, koji do kraja utakmice nije previše popuštao, bez obzira što je Furnir u posljednjoj četvrtini malo smanjio zaostatak (79:72), no preokret danas nije bio izgledan.

Na kraju 87:77 konačan rezultat.

Hollingswort je sa 25 poena bio najbolji kod Furnira.

Šibenka je u Ljubljani igrala drugi susret svoje skupine te ga odigrala puno bolje nego prošli tjedan, kada su doživjeli težak domaći poraz od Wienne.

Ovoga puta gostovali su Ilirije u Sloveniji, koja je imala +1 nakon prve četvrtine, da bi momčad Damira Milačića slično kao i u Velikoj Gorici, odigrala odličnih deset minuta druge četvrtine (30:13), kojom je usmjerila utakmicu.

Domaćin se pred kraj treće dionice približio na samo 3 poena razlike (55:58), no Šibenka je to uspjela iskontrolirati, sačuvati vodstvo i u završnici “pobjegla” na konačnih +18, 67:85.

Patrik Jambrović je sa 28 poena bio najbolji igrač Šibenke.