AAC: Prve pobjede Škrljeva i Furnira, Šibenka upisala drugi poraz na Baldekinu

Dvije pobjede i jedan poraz upisali su naša tri predstavnika u AAC-u.

Košarkaški klub DepoLink Škrljevo zabilježio je prvu službenu pobjedu u novoj sezoni svladavši u okviru 3. kola Grupe C Alpe Adria Cupa austrijski Kapfenberg Bulls rezultatom 90:77.

Drugom tricom i ukupno desetim košem postignutim sa sirenom Sandro Antunović donio je prvo vodstvo DepoLink Škrljeva i prednost Zelenima nakon prvih deset minuta 21:19. Prije toga prva četvrtina protekla je u gotovo stalnom vodstvu Kapfenberg Bullsa, koji je imao u dva navrata plus šest 12:6 i 14:8, ali i  uz četiri izjednačenja rezultata. Kod gostiju iz Austrije prednjačio je Amin Adamu koji je postigao osam koševa.

Početak i nastavak druge četvrtine u znaku je Zelenih, koji u 13′ imaju plus osam 30:22. Antunović je ubacio treću tricu, Vigo Bart dvicu i tricu, te se odmah lakše disalo na klupi domaćina. Drugi dio četvrtine domaćin odlazi na dvoznamenkastu prednost, pa tako u 16. minuti na semaforu stoji plus deset 37:27. Najveća prednost DepoLink Škrljeva bila je početkom dvadesete minute kada su imali plus četrnaest 48:34, da bi se na veliki odmor otišlo rezultatom 48:36. Najučinkovitiji nakon prvih dvadeset minuta bili su Antunović kod domaćina i  kapetan gostiju Brad Greene s 13 postignutih koševa.

U trećem periodu igre domaćin održava prednost, držeći goste na odstojanju od devet do četrnaest razlike, da bi tricom Martina Jelića otišao i na plus sedamnaest (64:47). Noa Svoboda predvodio je strijelce kod Škrljeva pogodivši u toj četvrtini 11  koševa uz dvije trice. Iako Zeleni na isteku tridesete minute imaju prednost 70:55, najveća je bila u 27′ kada su imali plus devetnaest 66:47, te minutu kasnije 68:49.

Na otvaranju posljednje četvrtine DepoLink Škrljevo na krilima Svobode, koji postiže dvije trice za redom odlazi u 34′ na velikih 23 razlike pri rezultatu 82:59. Do kraja utakmice trener Damir Rajković izrotirao je ekipu, pa je po prvi puta u službenoj utakmici u igru ušao i Robert Kujundžić.

Najučinkovitiji na utakmici bili su igrači Kapfenberg Bullsa Adamu i Green sa 23 postignuta koša, dok su kod DepoLink Škrljeva prednjačili Svoboda s 19, Antunović s 15 i Jelić s 14 koševa.

DepoLink Škrljevo: Bešić, Jelić 14, bart 9, Kujundžić, Rajčić 9, Antunović 15, Ramme 8, Smojver 12, Butorac 2, Rajković, Čosić 2, Svoboda 19.

Kapfenberg Bulls: Podany, Zapf 4, Carter 3, Grigić 4, Adamu 23, Greene 23, Hansen, Voetsch, Okoro 2, Flood18.

Izvor: KK Depolink Škrljevo

Prvu pobjedu upisao je i Furnir. Izabranici Jeronima Šarina su u Dubravi slavili protiv Gunners Oberwarta iz Austrije 71:67 u tvrdoj utakmici sa skromnim postotkom šuta. Dubravaši su na kraju slavili unatoč još jednoj slaboj šuterskoj večeri (trice 3/25). Put prema pobjedi kročio je na leđima Tai Hollingswortha (20p) koji je imao pomoć u Mateu Vidoviću (14), a važnom se pokazala trica Emila Savića za 63:62. Austrijanci su u prvom poluvremenu imali +9 (34:25), ali je Furnir do poluvremena uhvatio rezultatski priključak (38:38). U nastavku manji broj poena i velika borbenost Dubravaša nagrađena je pobjedom. Kenan Karahodžić je zabio za 68:67, a nakon promašenog napada Oberwarta mirne ruke s linije slobodnih bacanja je bio Savić. Kod Oberwarta prvo ime je bio John Rauch (12), a Brock Gardner je dodao 11.

”Trebala nam je jedna pobjeda nakon dva poraza u HT Premijer ligi i AAC-u. Istina, tri poraza su došla od ekstra kvalitetnih suparnika, ali jednostavno ovu utakmicu smo željeli pobijediti radi nas, samopouzdanja i budućih utakmica. Večeras smo imali puno veću energetsku potrošnju nego u utakmici s Alkarom i mi želimo da ova mlada momčad nauči igrati utakmice svaka tri dana. Ovom pobjedom smo zadržali šanse u ovom natjecanju, a sada se okrećemo HT Premijer ligi gdje nas prije pauze čekaju tri utakmice u deset dana’‘, kaže trener Furnira nakon susreta.

Izvor: KK Furnir

Košarkaši Šibenke poraženi su u Alpe Adria Cupu. Bodove je s Baldekina u trećem kolu odnio češki Olomoucko rezultatom 77:84.

Milačićeva momčad dobro je krenula u utakmicu i na poluvremenu vodila 44:38.

No tada u trećoj četvrtini pada koncentracija što je ekipa Olomoucka iskoristila i dobila tu četvrtinu 59:65. Šibenka se pokušala vratiti u utakmicu i pokušali su ponovno vratiti vodstvo, no Česi su do kraja utakmice sačuvali pobjedu.

Izvor: Šibenka