AAC: Šibenka bolja od Ilirije, Škrljevo minimalno poraženo u Češkoj, Furnir ispustio +16

Tri naša predstavnika u Alpe Adria Cupu, jučer su igrali svoje utakmice.

ŠIBENKA KORAK DO DRUGOG KRUGA

Nakon dvije pobjede u gostima u Alpe Adria Cupu (kod Ilirije i Vienne) pala je i Ilirija drugi put ove sezone i to na domaćem terenu. Narančasti su od prve minute bili uvjerljivi protiv momčadi Stipe Modrića i slavili su rezultatom 92:77. Šibenka je sada na omjeru sa tri pobjede i dva poraza što ih dovodi na korak za plasman u drugi krug.

Šibenka je nakon prve četvrtine na svom Baldekinu uz pomoć navijača imala prednost 28:18, dok se na poluvrijeme otišlo rezultatom 55:43. Tijekom treće četvrtine Milačićeva momčad se uz odlično raspoloženog kapetana Paića razigrala pa je treća četvrtina završila 77:57. Mirno je Šibenka privela utakmicu kraju kada su svoju priliku dobili i mladi igrači Dominik Škugor i Petar Šarić.

Paić je sa 22 poena bio najefikasniji kod domaćina, Skorić je zabio 18, Jambrović i Kakar po 11. Kod gostiju Kmetić i Orel zabili su po 17 koševa.

Damir Milačić, trener Šibenke: ‘Sretan sam zbog pobjede i općenito zbog situacije u kojoj se nalazimo kroz Alpe Adria cup jer smo još uvijek u šansi da prođemo dalje što je i bio neki pritajeni cilj. Ilirija je jako mlada ekipa koja isto igra i na minus i na plus petnaest tako da se ne možeš nikako opustiti.

Cilj je bio, s obzirom da u petak igramo utakmicu protiv Splita, da ako ikako možemo smanjimo minutažu igračima, da ne bude prevelik umor jer će nam u petak biti treća utakmica u šest dana. Uspjeli smo to napraviti i pokušat ćemo se u ovom jednom danu pripremiti i napraviti sve da zakompliciramo Splitu utakmicu.’

Pavao Paić, kapetan Šibenke: Na prvu izgleda da je to bila lagana pobjeda međutim mi smo se pribojavali ove utakmice jer nam se dosta utakmica naslagalo, prije tri dana smo igrali jednu dosta tešku utakmicu i fizički i mentalno. Ekipa Ilirije je došla malo ‘osakaćena’ sa tim povredama, a mi smo od prve minute išli maksimalno angažirani i mirno priveli ovu utakmicu kraju i sada se okrećemo Splitu, utakmici koja nas čeka u petak.’

Izvor: GKK Šibenka

MINIMALAN PORAZ ŠKRLJEVA

Košarkaši Škrljeva minimalno su poraženi na gostovanju u Češkoj, kod Kolina. Neizvjesno prvo poluvrijeme na kraju je otišlo na stranu naše momčadi, da bi u posljednjoj četvrtini domaćin sredinom iste otišao u jednom trenutku na +10, Škrljevo se vratilo u egal u završnici, no dvije tehničke pogreške, sa kojima su ih suci “nagradili”, dodatno su ih udaljili od pobjede. Na kraju 66:65 za domaćine.

Martin Jelić je ubacio 16 za Škrljevo, Luka Barišić 12.

FURNIR ISPUSTIO +16 PROTIV DABROWE

Dubravaši su protiv Dabrowe odlično ušli u susret, kontrolirali sve kroz prvo poluvrijeme, od igre do rezultata, a onda imali i najvećih +16 na početku drugog poluvremena (47:31) i ništa nije naslućivalo na preokret. No, on se ipak dogodio.

Kao da je momčad Jeronima Šarina stala u nastavku, gosti su preuzeli inicijativu i do kraja treće četvrtine smanjili zaostatak na pristojnih -6. Furnir je imao 55:49 početkom posljednje četvrtine, a onda su gosti napravili seriju 10:0, poveli i to vodstvo zadržali do kraja utakmice. Pobjeda gostiju na kraju 62:69, koji su posljednju četvrtinu dobili 22:9.

Filip Paponja je bio prvi strijelac Furnira sa 18 poena, Matej Bošnjak je dodao 15.