ABA 2: Uvjerljivi porazi Gorice i Vrijednosnica u 3.kolu

Naša dva predstavnika u ovom natjecanju su uvjerljivo poražena u jučerašnjim utakmicama.

U 3. kolu ABA 2 lige sastale su se ekipe Gorice i Borca iz Banja Luke, a uvjerljivo je s 96:54 trijumfirala ekipa iz grada na Vrbasu.

Bikovi su dobro ušli u susret i poslije 5 vezanih poena Cinca poveli 7:5. Međutim, igrači Borca brzo su preuzeli kontrolu nad susretom i nakon serije 15:4 brzo preokrenuli na 11:20 već u 5. minuti utakmice. Obrana Bikova bila je previše porozna i prva je četvrtina završila s 28 primljenih poena (17:28). Jednak broj poena Gorica je primila i u drugoj četvrtini pa se na veliki odmor otišlo s rezultatom 29:56.

Na taj način pobjednik je praktično bio odlučen pa se u nastavku igralo bez ikakve rezultatske neizvjesnosti i Borac je s ukupnih 54:96 došao do svoje 3. uzastopne pobjede. Goričani su upisali i treći poraz, a priliku za popravni imat će već u četvrtak protiv Helios Sunsa iz Slovenije. U redovima ‘Borca’ najviše su se istaknuli mladi Amsal Delalić sa 16 poena, 7 skokova i 4 asista te iskusni Slovenac Jan Rebec s 15 poena i 4 uspješna dodavanja.

Goričane je predvodio Toni Jelenković sa 16 poena, 7 skokova i 5 asistencija, a jedinog dvoznamenkastog suigrača imao je u Ivanu Baturu koji je ubilježio 10 koševa, 7 skokova i 4 asistencije.

BRASLAV TURIĆ, trener Gorice: ‘‘Prvo ću čestitati ekipi ‘Borca’, stvarno su nas danas nadigrali. Ono što je primarno to je da smo u 1. poluvremenu zakazali obrambeno, 56 primljenih poena je nedopustivo na ovakvom nivou. Poslije se uvukla nervoza i napadački, ono što mi možemo realizirati nismo ni to uspjeli. Veliki broj promašenih zicera, a o šutu za tri poena neću ni govoriti. Bilo što dalje da kažem je iluzorno. Naišli smo na jednu ozbiljnu razigranu ekipu, nadigrali su nas, a mi nismo odgovorili praktički niti u jednom segmentu igre i ovakav poraz je bio neminovan. Mi imamo i dodatnih problema zbog lošeg starta u domaćem prvenstvu tako da ovdje moramo raditi i trenirati, a pripremati se za nešto drugo. Dijelimo zadnje mjesto u domaćem prvenstvu što je neočekivano za klub koji je tri godine za redom bio četvrti i koji je pobjeđivao ‘Zadra’, ‘Splita’ i ‘Cibonu’. Ušli smo u jednu sezonu koja je nezamisliva za sve nas i moramo raditi mic po mic da bi bili pravi kad bude trebalo. Nama je ABA liga nagrada u ovom trenutku i dobro nam dođu ovako jake utakmice za ono što nam dolazi u hrvatskom prvenstvu. Treba biti realan.”

Osječke Vrijednosnice su odigrale 3. kolo ABA lige 2 u kojem su izgubile od ekipe Helios Suns.

Ekipa Helios Suns dominirala je tijekom cijele utakmice. Nakon prvih 10 minuta rezultat je bio 16:23, u drugoj četvrtini Vrijednosnice su smanjile na -2 za 21:23, no nakon toga gostujuća ekipa se odvojila. Helios je igrao sa puno više energije i do kraja samo povećavao prednost što Vrijednosnice nisu mogle pratiti, gostujuća ekipa zasluženo pobjeđuje sa 72:107.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u petak, 25.11. u 18:00h protiv Pelister-Bitole. Utakmica se igra u sklopu ABA lige 2 uz direktan prijenos na Arena Sport TV.

Izvori: KK Gorica / KK Vrijednosnice Osijek