ABA 2: Vrijednosnice nadigrale Goricu na startu nove sezone

Osječkom prvoligašu je pripao međusobni dvoboj hrvatskih klubova u ABA 2 ligi.

Hrvatski obračun imali smo odmah u 1.kolu nove sezone ABA 2 lige, između premijerligaša Gorice i prvoligaša Vrijednosnica.

Osječani su bolje reagirali u startu utakmice, dobili 20:17 prvu četvrtinu i pokazali da žele pobjedu, bez obzira na razliku u rangu u kojem igraju ove dvije ekipe kada su u pitanju naša prvenstva. Do kraja poluvremena, Gorica se razbudila i dobila drugu četvrtinu 25:15 i povela.

No, onda ih je loš ulazak u drugo poluvrijeme koštao gubitka vodstva, ali i kontrole rezultata. Osječani su obrambeno stali u zonu, a napadački se rastrčali i brzo poveli te potpuno okrenuli tijek utakmice. Od -6, Brokeri su došli u dva navrata i do +9, dobivši treću četvrtinu čak 25:11.

Gorica je zatim uhvatila Brokere na spavanju i za samo nekoliko minuta posljednje četvrtine potpuno preokrenula rezultat, odličnom serijom od čak 14:0 došli su do vodstva 60:67. Tek nakon gotovo pet minuta, Brokeri su ubacili prve poene u posljednjoj četvrtini, a nakon poena Budimira i Vranješa, rezultat je bio 65:67, četiri minute prije kraja. Osječani su nastavili svoj dobar ritam, Sudžum je prvo donio izjednačenje 71:71, a onda ubacio dva bacanja za vodstvo svoje ekipe 73:71, na 02:21 do kraja.

Porobić je promašio tricu tada, no LeDay je izborio novi napad za Goricu, Uljarević je tada promašio novu tricu za Goricu, Vranješ za Osječane, a bacanja ubacio Porobić za 73:73.

Bradford je ubacio dvicu za 75:73 Vrijednosnica, Gorica izgubila loptu, Batur napravio prekršaj na Vranješu, koji je ubacio oba bacanja za riješenje pitanja pobjednika.

77:73 bio je konačan rezultat…

Vranješ je sa 29 poena bio najbolji kod pobjednika, Bradford je dodao 26 i njih su dvojica najzaslužniji za pobjedu Brokera.