ABA liga, juniori: Split otvorio turnir pobjedom protiv Partizana

Juniori Splita su pobjedom nad Partizanom otvorili juniorski turnir ABA lige.

Slavili su Žuti rezultatom 72:68 (19:20, 21:17, 15:12, 17:19) nakon zanimljivih 40 minuta.

Prvo poluvrijeme je ponudilo neizvjesnu košarku, a onda se naša momčad u trećoj četvrtini razbudila i uspjela povesti i desetak poena razlike i držati to vodstvo kroz cijelu četvrtinu. U posljednjoj četvrtini Partizan je malo po malo spuštao razliku pa su u 38.minuti uspjeli doći na minimalnih 66:64, no Žuti su preko Markote i Šiška povezali 4 poena i poveli 70:64, da bi u posljednjoj minuti Šantić i Nejašmić sa linije slobodnih bacanja potvrdili pobjedu.

Antonio Šantić je bio prvi strijelac Splita sa 15 poena, uz to je imao i 8 skokova te 3 asistencije, dok je Luka Nejašmić ubacio 14 poena.