ABA liga, SUPERKUP: Cedevita Olimpija nakon produžetka izbacila FMP

U utakmici nešto slabijih obrana, Cedevita Olimpija je došla do pobjede, tek nakon produžetka.

ABA liga, SUPERKUP, četvrtfinale:

Cedevita Olimpija-FMP 101:92 (26:20, 19:23, 27:25, 16:20, 13:4)

(Blažič 21, Miller-McLntyre 18/ Pot 14, Reath 13)

Momčad Slavena Rimca je bolje ušla u utakmicu, stekla prednost od 6 poena viška u odnosu na FMP. Dosta poena vidjeli smo na početku utamice, Cedevitini igrači su bili precizni i na šutu za tri poena, a onda su malo zastali u drugoj četvrtini, što je FMP iskoristio. Prvo su smanjili zaostatak, a onda i poveli do kraja poluvremena, no ipak je Cedevita preko Simonovića i Boatrighta uspjela otići na poluvrijeme sa +2.

U trećoj četvrtini, točnije na samom početku ponovno je Cedevita Olimpija dobro šutirala trice, vezali su ih čak četiri, Mulalić je povezao dvije za bijeg na +9 u 24. minuti. Cedevita je nastavila i dalje sa dalekometnim šutevima pa su tako zabili još jednu i prvih 15 poena u drugom poluvremenu zabili sve izvan linije 6,75. To im je donijelo dvoznamenkastu prednost, no nakon što je Pecarski kod FMP-a ušao sa klupe, unio je malo više energije i u obrani i napadu i FMP je brzo smanjio zaostatak na 66:61, za njih prihvatljivih -5. Stala je trica tada za Cedevitu Olimpiju pa se na zadnji mali odmor otišlo sa rezultatom 72:68.

Nikako FMP nije mogao spustiti vodstvo Cedevite Olimpije ispod 6 razlike, iako zeleni nisu bili toliko raspoloženi u zadnjioj četvrtini, no vodstvo su imali konstantno. Ipak, FMP je vezao dvije trice i stigao na 83:80, u 37. minuti utakmice. Stipanović je zabio tada jedno bacanje za +4, ali FMP je uzvatio preko Ulubaya za 84:82, a onda je Reath polaganjem izjednačio 84:84. Blokirao je Reath Blažića, no izgubili su igrači FMP-a u slijedećem napadu loptu, što je kaznio Boatright za vodstvo zelenih. U 39. minuti uslijedilo je novo izjednačenje, Radanov je zabio za FMP, nakon čega je Stipanović napravio prekršaj u napadu i dao FMP-u priliku za vodstvo, na 54 sekunde prije kraja, što je i Reath učinio. Boatright je nakon izborenog prekršaja zabio dva bacanja za novo izjednačenje. Pot je pokušao dvicom riješiti utakmicu, no nije zabio pa se otišlo u produžetak.

U produžetku se Cedevita Olimpija puno bolje snašla i došla do pobjede na kraju.