ABA liga, SUPERKUP: Cibona u zadnjoj četvrtini ostala bez energije i izgubila

U vrlo dobroj utakmici Cibone i Budućnosti, pobjedu je na kraju odnijela iskusnija momčad Budućnosti, preokretom u zadnjoj četvrtini.

ABA liga, SUPERKUP, četvrtfinale:

Budućnost-Cibona 77:71 (17:16, 19:16, 13:22, 28:18)

(Bamforth 25, Cobbs 23/ Vucić 16, Rebec 12)

Vrlo dobru prvu četvrtinu ponudile su ekipe Budućnosti i Cibone, u zadnjoj utakmici četvrtfinala. Budućnost je nešto bolje krenula u utakmicu, dok se Cibona u početnim minutama tražila, no ulaskom Rebeca, ubrzala je tempo, zabila nekoliko lakih poena i nakon prvih deset minuta rezultat je bio 17:16.

Cibona je poenima Rebeca i Vucića došla do prvog vodstva, 17:20, a onda se nadovezao Prkačin sa tricom i Subotić je na drugoj strani bio primoran na time-out. Sabeckis je tada zamijenio Rebeca kod Cibone i u tim trenucima je Budućnost bolje reagirala, povezala nekoliko koševa i serijom 9:2 povela 26:25. U 18. minuti Cibona je anulirala vodstvo Budućnosti tricom Novačića za 30:30, no onda je prvo Rhettu izašla lopta iz obruča, Cobbs kaznio, a onda je ponovno nakon lošeg pasa, sjevnula kontra Budućnosti za njihovo novo vodstvo 34:30 dvije minute do kraja poluvremena. Otišlo se na poluvrijeme sa vodstvom Budućnosti 36:32.

Cibona je na krilima Vucića i Rebeca furiozno krenula u drugo poluvrijeme i za šest minuta napravila seriju 19:6 i povela 51:42. U zadnje četiri minute treće četvrtine, Budućnost je malo došla k sebi, no ipak se na zadnji mali odmor otišlo sa vodstvom Cibone 54:49.

Uporna Budućnost je malo po malo smanjivala prednost Cibone, koja je ostala u tim trenucima bez enegrije sa kojom je slomila Budućnost. Tako su došli na 54:56, pet i pol minuta prije kraja. Budućnost je preko Cobbsa došla tako do vodstva 60:59 pa je Velić pozvao time-out, nakon kojeg je Rhett zabio koš i dodatno bacanje za vodstvo 61:62. Cibona je u tim trenucima ušla u bonus pa su igrači Budućnosti pokušavali to iskoristiti pod košem i prilikom za slobodnim bacanjima. Rebec i Bilinovac su promašili dvije trice, a uzvratio je Bamforth svojom petom tricom za vodstvo 66:62, a nakon toga Nikolić je zabio koš i dodatno za bijeg Budućnosti na 69:63, dvije minute do kraja. Rebec i Vucić su sa 4 poena smanjili na 69:67. Cobbs je slobodnim bacanjima vratio na 71:67, minutu do kraja, a Gibson smanjio na 71:69. Cobbs je ponovno bio na slobodnim bacanjima za 73:69, Cibona nije realizirala napad, a Cobbs slobodnim bacanjima samo potvrdio pobjedu Budućnosti. Konačni rezultat na kraju 77:71.

Amerikanci Bamforth i Cobbs su kombinirano zabili 48 poena i bili neriješiva enigma za obranu Cibone, dok se kod Cibone vrlo dobro pokazao Mate Vucić sa 16 poena te Matic Rebec sa 12.