ABA liga, SUPERKUP: Partizan bez problema protiv Mege do polufinala

Prvu utakmicu četvrtfinala Superkupa odigrali su Partizan i Mega.

ABA liga, SUPERKUP, četvrtfinale:

Partizan-Mega 86:73 (18:21, 28:12, 25:16, 15:24)

(Paige 21, Birčević 16/ Simonović 17, Atić 11)

Prilično nervozno su i jedni i drugi otvorili utakmicu, sa dosta grešaka i promašenih šuteva. No, kada je početni pritisak prošao, igra se rasplamsala i igrači su počeli prikazivati dobru igru, sa nekoliko lijepih poteza sa obje strane. Nakon što je Mega imala vodstvo, Partizan se u drugoj četvrtini stabilizirao i probio te na krilima Thomasa i Paigea prešla u vodstvo, koje je do kraja poluvremena prešlo u dvoznamenkasto. Na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 46:33. Paige i Thomas su zabili svaki po 13 poena kod crno-belih, a kod Mege najviše poena zabio je Marko Simonović i to 11.

Nastavio je Partizan mljeti Megu i u trećoj četvrtini, a odličnu igru je i dalje pružao Paige, koji je uneredio obranu Mege i u tih deset minuta. Dobio je Pertizan treću četvrtinu 25:16. Razigrao se i u zadnjoj četvrtini Stefan Birčević, Mega sa druge strane nije nikako pronalazila dobar ritam pitanje pobjednika je bilo riješeno, samo je konačna razlika bila upitna. U zadnjih pet minuta oba su trenera izmjenila prilično petorke pa se igra razvodnila, Mega je uspjela smanjiti malo zaostatak, no Partizan je na kraju slavio sa 13 razlike.