ABA liga, SUPERKUP: Primorska i Golemac poslali Crvenu zvezdu kući

Odličnu utakmicu između Crvene zvezde i Primorske mogli su vidjeti malobrojni gledatelji u Draženovom domu.

ABA liga, SUPERKUP, četvrtfinale:

Crvena zvezda-Koper Primorska 82:88 (26:25, 15:21, 21:23, 20:19)

(Davidovac 15, Gist 12/ Jagodić-Kuridža 18, Harris 14)

Odlično prvo poluvrijeme. Zvezda je bolje ušla u utakmicu, dok su se igrači Jurice Golemca teško prilagodili igri Zvezde, pogotovo u obrani, gdje jednostavno nisu nalazili riješenja za organizirane napade crvenih, ali su to kompenzirali u napadu, gdje su bili raspoloženi. Kada su se potpuno opustili, napadi su išli kao po traci, a u kada je u drugoj četvrtini proradila i obrana, Primorska je vrlo brzo prešla i u vodstvo, koje je u nekim trenucima iznosilo i desetak poena prednosti. Vidjelo se da Golemčeva momčad ima glavu i rep, što je možda i za Milana Tomića na drugoj strani bilo i iznenađenje, jer mu je momčad u tim trenucima izgledala prilično loše. Poluvrijeme je završilo rezultatom 41:46.

Primorska je držala do sredine treće četvrtine prenost od deset poena, no onda je došlo do malog popuštanja, neki napadi si završavali uspješno, što je Zvezda iskoristila i primakla se u 26. minuti na samo -1, no onda je Primorska novom serijom od 7:0 pobjegla na +8, tricom Harrisa. Zvezda nikako nije uspjevala pronaći dobitnu kombinaciju, mijenjao je Tomić puno, tražio raspoložene igrače, no ništa u tim trenucima nije pomagalo. U 29. minuti Primorska je pobjegla na +11, no Zvezda se nekako pribrala te smanjila do zadnjeg malog odmora zaostatak na -7.

U zadnjoj, odlučujućoj četvrtini, Primorska je odlično otvorila taj period i odličnim napadačkim riješenjima stigla do vodstva 67:80, u 34. minuti utakmice. U tim trenucima, napadi Zvezde su izgledali prilično suvislo, dok u obrani nije bilo agresije kao iz prve četvrtine i sve je to polako dolazilo na naplatu, kako se utakmica bližila kraju. U 36. minuti i tada najvećih +17 za Primorsku, oslikali su realno stanje na terenu. Lazić je kod Primorske u tim trenucima vezao 7 poena i uištio sve nade Zvezde. Uspjela je Zvezda malo zakuhati utakmicu u zadnjim minutama, no nije im to previše pomoglo, poraz nisu uspjeli izbjeći. Na kraju potpuno zasluženih 82:88 za Primorsku.

Jagodić-Kuridža sa 18 poena i 9 skokova i Lance Harris sa 14 bili su najbolji kod Primorske, dok je Dejan Davidovac kod Zvezde zabio najviše poena i to 15.