ABA liga:Cibona preko Krke do druge pobjede

Cibona je odigrala dva potpuno različita poluvremena, no na kraju je s(p)retno došla do pobjede.

ABA liga, 7.kolo:

Cibona-Krka 70:67 (22:12, 18:16, 6:20, 24:19)

(Bundović 19, Novačić 16/ Cosey 31, Jošilo 8)

Cibona je u prvom poluvremenu izgledala dosta dobro, imala +10 nakon prve četvrtine, no onda je malo koncentracija popustila pa se Krka pribrala i približila, no ipak je Cibona kontrolom igre završila poluvrijeme sa +12.

No, onda je uslijedilo očajnih deset minuta, jednostavno neprepoznatljive Cibone. Protok lopte u napadu je naprasn stao, akcije nisu imale nikakvog smisla, a s druge strane se razigrao bivši igrač Zadra, Amerikanac Cosey, koji je nemilice trpao. Osim toga, dobro je razigravao i suigrače i Krka je brzo povela. U tim trenucima gosti su bili puno bliže pobjedi, no onda je Cibona početkom zadnje četvrtine prvu Krku natjerala na bonus nakon manje od tri minute, no vodstvo nisu uspjevali anulirati. Ipak, tricom Gibsona u 37. minuti poveli su Cibosi 59:58, no drama se nastavila i dalje. Krka je svoje napade realizirala i ponovno povela 61:63, Cibona se preko Budnovića vratila i izjednačila. Novačić je 47 sekundi prije kraja doveo Cibonu u vodstvo 67:65, a Cosey promašio tricu za goste. Gibson je tada zabio oba bacanja za 69:65, a na drugoj strani dvicu je zabio Ramljak, a Katić jednim bacanjem zaključio Ciboninu pobjedu.

Bundović je sa 19 poena ponovno bio prvo ime kod Cibone, dok je Novačić dodao 16.

Cosey sa 31 poenom jedini preko deset poena kod Krke.