Acina Hrvatska rutinski kroz Graz, uz 7 trica sjajnog Roka Badžima

Hrvatska sa 3/0 omjerom čeka Poljsku u nedjelju u Zagrebu.

Hrvatska je u drugoj četvrtini preokrenula tijek utakmice, navela vodu na svoj mlin i više nije ispuštala vodstvo do kraja utakmice. Na kraju jedna rutinski odrađena utakmica, iako je bilo pregršt izgubljenih lopti, doduše sa obje strane, no zato smo ubacili sjajnih 17 trica iz 26 pokušaja.

Nije Hrvatska baš najbolje ušla u utakmicu protiv Austrije u Grazu, gdje smo krenuli po treću pobjedu u ovim pretkvalifikacijama. Početak je pripao domaćinu, što napadački, što obrambeno, s obzirom da smo imali vrlo brzo u uvodu utakmice 4 izgubljene lopte te izgledali malo smušeno na početku. Pirpala je na kraju prva četvrtina domaćinu 24:18.

U drugoj, ulaskom raspoloženog Roka Prkačina, Hrvatska je proigrala. Nadovezao se i Dario Drežnjak, koji je zadržao dobar ritam iz prve četvrtine. Imala je Austrija 28:21 na početku druge četvrtine, a onda je naša momčad napravila seriju 3:17, a onda i povela 31:40. Ipak do kraja poluvremena, zonskom obranom, domaćin nas je malo neutralizirao u napadu i uspio se primaknuti pa se na veliki odmor otišlo rezultatom 43:48, nakon trice Bogića Vujoševića sa zvukom sirene.

Držala je naša momčad vodstvo kroz treću četvrtinu, od nekih +9 do +5 se to otprilike kretalo, teško smo vezali nekoliko obrana, ne bi li pobjegli na veću razliku. Imali smo nekoliko dobrih prilika kroz četvrtinu da pobjegnemo domaćinu, no nismo ih iskoristili, iako je kontrola rezultata bila prisutna sa naše strane. Do, drugi puta, najviših +9 došli smo u 29. minuti, nakon trice iz kuta Tonija Perkovića, za 59:68. Zakucao je tada Prkačin, na asist Borne Kapuste za 59:70, obranili smo se u slijedećem napadu, a Dario Drežnjak tricom, na bratovu asistenciju, zaključio treću četvrtinu rezultatom 59:73, za najviših +14. Ponovno se kao odlična kombinacija pokazala igra sa Drežnjakom na četvorci, a Prkačinom na lažnoj petici.

Hrvatska je vrlo brzo riješila pitanje pobjednika, pobjegli smo Austriji na više od 15 razlike, nakon nove trice Roka Badžima, otišli smo na 67:86 i bilo je jasno da ćemo do treće pobjede.

Roko Badžim je bio naš prvi strijelac sa 23 poena (trice 7/9), Dario Drežnjak je dodao 18, Toni Perković 17, a Roko Prkačin 15.