AFCU i Novo Vrijeme slavili u derbijima

Iza nas je drugo, a ispred nas treće kolo prve hrvatske malonogometne lige. Bilo je zanimljivo proteklog vikenda na parketima, a odigrali su se i neki veliki derbiji. Pa, krenimo redom u pregled!

Uspinjača-Gimka slavila je drugi put zaredom te zadržala maksimalan učinak na startu sezone. Gostovali su Zagrepčani u Slavonskom Brodu protiv vrlo dobre ekipe Broda 035 te bez većih problema kontrolirali utakmicu stigavši do pobjede 3:5. Iako su gosti ostali s igračem manje u 37. minuti, to nije utjecalo na končan ishod susreta.

BROD 035 – USPINJAČA GIMKA  3:5 (2:2)

STRIJELCI: 0:1 Jamičić (10′), 1:1 Ruhek (11′), 2:1 Bundavica (14′), 2:2 Toth (17′), 2:3 Duvančić (25′), 2:4 Jamičić (28′), 3:4 Ruhek (33′), 3:5 Banek (37′)

Jesenje je u Krapini stiglo do povijesnog prvog boda u elitnom društvu. Gostovao je dubrovački Square u Krapini te vodio s 0:1, 1:3 te 3:4, no uporni i vrijedni domaćini svaki su se puta uspješno vraćali te stigli do velikog boda protiv ustaljenog prvoligaša.

MNK JESENJE – MNK SQUARE  4:4 (2:3)

STRIJELCI: 0:1 Pele (5′), 1:1 Gamilec (9′), 1:2 Đuraš (10′), 1:3 Pele (13′), 2:3 Gamilec (15′), 3:3 Rumbak (23′), 3:4 Gašpar (36′), 4:4 Cvilko (39′)

Prvi gradski derbi Universitasa i Splita otišao je na stranu “Studenata”. AFCU je u svom premijernom nastupu na domaćem parketu u prvoj ligi svladao gradske rivale u prvom splitskom derbiju nakon 5 godina. Nekada su u ligi bili Mejaši, Torcida, Inero…Velika je ovo pobjeda za Universitas dok će Split tražiti prve bodove u trećem kolu.

AFC UNIVERSITAS – MNK SPLIT  2:1 (1:1)

STRIJELCI: 1:0 Štimac (3′), 1:1 Ćorluka (19′), 2:1 Taći (31′)

Alumnus je u Sesvetama nadoknadio 0:2 s poluvremena te slavio s 4:3 protiv Osijek Kelmea. Zagrepčani su tako ostali stopostotni kao i sugrađani Uspinjača-Gimka.

ALUMNUS – OSIJEK KELME  4:3 (0:2)

STRIJELCI: 0:1 Bartoluci (14′), 0:2 Dakić (15′), 1:2 Šestić (25′), 2:2 A.Matan (27′), 3:2 Jurišić (31′), 3:3 Šalaj (36′), 4:3 Ukalović (37′)

Crnica i Vrgorac odigrali su ljepoticu kola na Baldekinu podijelivši bodove u dalmatinskom deriju rezultatom 4:4. Prvi je to bod za obje ekipe u novoj sezoni. Dvostruki strijelac za goste bio je kapetan Martinac dok je bivši igrač Vrgorca Saša Subotić također zabio dva komada u dresu Crnice. Bod je domaćinima donio Vukičević u posljednjoj minuti susreta.

CRNICA – VRGORAC  4:4 (2:2)

STRIJELCI: 0:1 Martinac (14′), 1:1 Subotić (15′), 1:2 Kraljević (20′), 2:2 Subotić (20′), 2:3 Suton (21′), 3:3 Kozarić (30′), 3:4 Martinac (31′), 4:4 Vukičević (40′)

Novo Vrijeme Apfel “isprašilo” je Futsal Dinamo s 4:1, a hat-trick je ostvarilo ovoljetno pojačanje prvaka iz Makarske Saša Babić. Makarni, koji su u top 16 Lige Prvaka, drže vrh ljestvice zajedno s Alumnusom i Uspinjačom-Gimkom.