Agrodalm iznenadio Jazine

Za iznenađenje kola pobrinula se ekipa Agrodalma, koja je nakon produžetka došla do pobjede u Zadru protiv Jazina.

Prva liga, 10.kolo:

Jazine-Agrodalm 91:92-produžetak  (16:28,22:16,20:16,25:23,8:9)

(Sarajlija 36,Banić 21/Matić 23,Ribarić 17, Markočić 17)

Zadrani su ovu utakmcu igrali sa samo šest igrača, a od tih šest, četvorica(Sarajlija,Gulam,Banić,Bungei) su odigrali punih 45 minuta. Gosti su već u prvoj četvrtini nagovjestili da su u Zadar došli po puni plijen i dobili prvu četvrtinu sa čak 12 razlike, što je bilo svojevrsno iznenađenje za domaću ekipu. Joško Garma na drugoj strani, je koristio sve svoje raspoložive snage, što mu je uvelike olakšalo put do pobjede. Glavni igrači mu se nisu umarali, a sa igračima s klupe je dobio potrebnu širinu, što mu se na kraju isplatilo. Zadrani su se malo rekuperirali u drugoj četvrtini, no uspjeli su samo smanjiti prednost gostiju do poluvremena. Krajem zadnje četvrtine počela je prava drama. Zadrani su prvo vodstvo imali u 35.minuti košem Kaštropila, no žilavi gosti su prednost vrlo brzo vratili na svoju stranu i tu se već osjetio miris produžetka ove večeri. Gosti su poveli 81:83 tricom Radoša 40 sekundi prije kraja, da bi nakon nekoliko sekundi Sarajlija iznudio prekršaj i realizirao dva slobodna bacanja za izjednačenje. Gosti su u svojem napadu pokušali tricom(Ribarić), no promašili su, Sarajlija je dobio loptu, no niti njegov šut nije pronašao put ka košu i otišlo se u produžetak.

Produžetak su bolje otvorili Zadrani, koji su i poveli 85:83, no gosti su zabili 6 vezanih poena i poveli 85:89. Uporni Zadrani su preko Gulama i Sarajlije utrpali dvije uzastopne trice i poveli 91:89 minutu i pol prije kraja. Banić je tada napravio prekršaj na Žužulu, koji je zabio jedno bacanje za 91:90, da bi u slijedećem napadu Sarajlija loše dodao loptu, koje se dočepao Domagoj Matić i zabio za 91:92 11 sekundi prije kraja. Ostao je Zadranima zadnji napad, no niti Banić, niti Sarajlija nisu uspjeli zabiti i pobjeda je otišla u Zagreb.