Agrodalm slomio Zapruđe u završnici

Izvor: KSZ Zagreb

U prvoj utakmici 1.kola Prve lige u Trnskom su igrali Zapruđe i Agrodalm. U očekivano zanimljivoj utakmici na kraju su slavili gosti 71:66 koji su bolje odigrali posljednju dionicu.

Agrodalm je u prve četiri minute tricama Ribarića i Barana poveo 8:0, a Zapruđe je ipak do kraja prve četvrtine uspijelo napraviti preokret ponajviše zahvaljujući Gašparcu i Garvanoviću. Domaćini su prednost držali i tijekom druge četvrtine kada su u nekoliko navrata imali i 8 poena viška koliko je bilo na odmoru (39:31). Filip Stanić, a nešto kasnije i Paško Vrlika dovode momčad Nikole Piacunai do 11 poena viška u trećem periodu (50:39). Do isteke te dionice Agrodalm uspijela prepoloviti prednost zahvaljujući Franku Kalpiću i Petru Božeku.

Vodilo je Zapruđe 59:52 početkom posljednje četvrtine, a tada raspoloženi Kalpić i Andrej Ceraj predvode seriju gostiju 13:0 za 65:59, a ubačaj Ivana Penića novom tricom je poništio Nikola Baran za 68:61 na ulasku u posljednje dvije minute. Vratili su se domaćini u susret poenima Stanića i Marka Raiča (68:66), a nakon poena Doriana Ribarića i izgubljene lopte Zapruđa pobjedu je s jednim bacanjem potvrdio Ribarić.

Kalpić je s 15 poena predvodio Agrodalm. Ribarić je dodao 14 uz 7 asista, Ceraj 13, a Baran 11 poena. Kod Zapruđa koje je imalo 23 izgubljene lopte Stanić je ubacio 18, a Gašparac i Vrlika po 15 poena