Alkar autoritativno do prve pobjede preko Furnira

Alkar je na najbolji mogući način otvorio novu sezonu, sigurnom pobjedom.

HT PREMIJER LIGA, 1.KOLO:

Alkar-Furnir 94:89 (30:18, 25:23, 19:22, 20:26)

(Kučan 24, Echols 17 / Bzoja 21, Majić 17)

Alkar je krenuo prema očekivanjima u novu sezonu. Furiozno i autoritativno, na svom terenu, nije bilo popusta za goste iz Zagreba. Već nakon prvih deset minuta, Alkarovi igrači su ubacili Furniru čak 30 poena i nagovjestili dobru, efikasnu večer. Raspoloženi Ivan Kučan je odigrao odlično poluvrijeme, a veliku podršku je imao u Hasanu Varenceu, Ivanu Vučiću i Nabi Echolsu i upravo je ta četvorka zadavala gostima najviše glavobolje. Alkar je otišao na poluvrijeme sa +14 i velikom koš zalihom za drugi dio utakmice.

Treća četvrtina protekla je u istom tonu kao i prvo poluvrijeme, dominacijom domaće momčadi, koja je održavala dvozamenkastu prednost. Ipak, pred kraj četvrtine, Dubrava je uspjela postići nekoliko poena, preko Buovca, Brzoje i Perića pa je rezultat na kraju treće četvrtine bio 74:63. Početak posljednje četvrtine, donio je puno bolju igru gostiju, koji su se probudili i preko Majića i Brzoje smanjili prednost domaćina, a nešto manje od dvije minute do kraja rezultat je bio 88:84. Košem Buovca, smanjila je Dubrava na -2, a onda imala preko Majića priliku za vodstvo, no trica nije ušla, ali je na drugoj strani Kučan zabio dvicu za +4 Alkara, trideset sekundi do kraja. Brzoja je nakon toga ubrzao sa greško u koracima, Echols izborio prekšraj i zabio samo jedno za +5. Dubrava, točnije Pandurić nije bio precizan u šutu za tri poena, a Brocić sa dva bacanja riješio pitanje pobjednika.