Alkar na Baldekinu uhvatio drugu pobjedu u nizu

Sinjani su upisali drugu pobjedu u nizu pa su na tablici pretekli Šibenku…

HT PREMIJER LIGA, 10.KOLO:

Šibenka-Alkar 69:79 (21:16, 14:21, 12:26, 22:16)

(Solomun 15, Rebić 11 / Krstanović 14, Vučić 14, Gilbert 14)

Šibenka nije uspjela vezati dvije uzastopne prvenstvene pobjede. Alkar je, naime, slavio na Baldekinu sa 79:69 i tako ostavio narančaste na dvije pobjede, koliko sada imaju i Sinjani (uz utakmicu više). Šteta, činilo se kako bi nakon rušenja Splita momčad Damira Milačića mogla dobiti dodatni vjetar u leđa (onu s tribina od Funcuta večeras je dobila), ali nije išlo.

Početak utakmice bio je obećavajući za narančaste. Pred kraj prve četvrtine vodili su 21:12, ali daleko je bio kraj. Dapače, gosti su se vratili u igru već sredinom druge četvrtine i preokrenuli (23:25), a onda poveli s osam poena razlike (23:31), da bi se na pauzu otišlo rezultatom 35:37.

A onda u trećoj dionici raspad sistema domaćina. Sinjani su tu četvrtinu dobili rezultatom 26:12 i u posljednjih deset minuta ušli s velikih +16 (47:63). U tim trenucima Milačićevoj momčadi stigao je dodatni poticaj s tribina od neumornih Funcuta, što je dalo rezultat pa se domaćin šest minuta prije kraja primakao na osam poene (60:68), a minutu i petnaest sekundi prije kraja bilo je 66:72, ali Alkar se othrvao, odnio pobjedu i predao fenjer narančastima.

Solomun je upisao double-double kod poraženih (15p, 10s), Rebić je zabio 11, a Paić 10 poena. Kod pobjednika Vučić, Gilbert i Krstanović zabili su po 14 poena.