Alkar nakon Cibone srušio i Zadar, odlični McGlynn ubacio 30 poena

Košarkaši Alkara su večeras u Sinju nakon produžetka pobijedili aktualnog prvaka Hrvatske Zadra 88:86.

Tako su Sinjani u turbulentnoj sezoni u kojoj se grčevito bore za ostanak uspjeli srušiti i Cibonu u Zagrebu i Zadra u Sinju.

Prvo poluvrijeme prošlo je u znaku domaćina koji su i nakon prve i nakon druge četvrtine držali vodstvo zahvaljujući dobroj obrani pa su tako Zadrani imali -8 (38:30) ulaskom u nastavak susreta.

Alkar je nastavio s čvrstom obranom i u nastavku nisu padali u igri pa su tako i svega malo prije kraja regularnog djela imali +10. Tu su na scenu stupili Justin Carter Dario Drežnjak koji su obrambenim i napadačkim dobro odrađenim zadaćama Zadru donijeli vodstvo, ali sjajnom individualnom kvalitetom i ludom tricom McGlynna s druge strane Sinjani su došli do produžetka.

U produžetku je još jednom borba bila izjednačena, ali tricama McGlynna Gizdavčića Sinjani su vrlo brzo doveli ‘vodu do ušiju’ Zadru koji je nakon oba realizirana bacanja Vučića propustio realizirati zadnji napad pa su igrači trenera Krstića zasluženo slavili s 88:86.

Patrick McGlynn uz 30 poena bio je najzvučnije ime susreta, a odlično je reagirao i Viktor Šarić s 13 ubačaja. Zadar je s 18 poena predvodio Martin Junaković Justin Carter koji je dodao i 8 asistencija i 9 skokova, a 12 ubačaja imao je kapetan Dominik Mavra.