Alkar nakon produžetka slavio kod Gorice, 15 asista Lovre Bašića

U uzbudljivoj utakmici u Velikoj Gorici slavio je Alkar.

Utakmicu Gorice i Alkara obilježila je velika borbenost, ali i veliki broj slobodnih bacanja, njih čak 74 (Gorica 27, Alkar 47). U neizvjesnoj završnici utakmica je otišla u produžetak, a na kraju je pobjeda pripala Alkaru.

Košarkašku 2023. godinu u HT Premijer ligi otvorile su dvije ekipe s dna tablice kojima su bodovi u ovom susretu bili nasušno potrebni.

Utakmicu je tricom otvorio Dino Cinac, ali u prvih nekoliko minuta ekipe su se izmjenjivale u vodstvu. Gorica je ipak u 9. minuti stigla do malo većeg vodstva poslije dva iskorištena slobodnjaka Sokola (21:14). Sama završnica 1. četvrtine pripala je gostima pa je Polutak zatvorio ovu dionicu za 21:17.

U istom ritmu Sinjani su nastavili i u 2. četvrtini pa su poslije trice Bašića došli do svoje najveće prednosti u prvom poluvremenu (23:27). Tricom je uzvratio Uljarević i opet se vodila velika borba za svaki poen pa se na poluvrijeme otišlo u potpunom egalu (37:37).

Poslije velikog odmora Gorica radi seriju 7-0 i Cinac polaže za 44:37. Međutim, Alkari se nisu predavali i poslije dvije trice Lisice u 28. minuti poravnavaju rezultat na 59:59. Četvrtina je završila s minimalnim vodstvom Sinjana 62:63.

Zadnju četvrtinu Gorica je opet startala serijom 7-0 i poslije trice Jelenkovića povela 69:63. Prijelomni trenutak desio se u 33. minuti kada je zbog 5. osobne iz igre morao Dino Cinac. Sinjani su iskoristili priliku, počeli smanjivati prednost, a početkom zadnje minute Polutak je položio za 89:89. Do kraja regularnog dijela nitko više nije provukao loptu kroz mrežicu pa se pobjednik morao odlučiti u dodatnih 5 minuta. Goričani u prve 4 minute dodatka nisu poentirali pa gosti dobivaju ovaj period 4:12 za konačnih 93:101 i odnose vrijedne bodove.

U obje ekipe bilo je čak 5 dvoznamenkastih strijelaca. Goričane su predvodili  Ante Mašić (18p, 7s),  Karlo Uljarević (16p, 5s), Ivan Batur (16p, 6,s, 5a), Toni Jelenković (15p, 5a) i Dino Cinac (13p, 10s).

Kod Sinjana su se istaknuli Imran Polutak (26p, 9s, 3a), Lovre Bašić (19p, 15a, 7s), Mirko Jukić (18p, 5s), Sime Lisica (15p) i Gabriel Marić (15p).

Izvor: KK Gorica