Alkar pobjedom protiv Sonika potvrdio dobru formu

Može li se pobjeda Alkara svrstati u iznenađnje kola ili ne, prosudite sami…

Premijer liga,12.kolo:

Sonik Puntamika-Alkar 64:74 (15:21, 20:13, 11:21, 18:19)

(Marić 15, Palčić 11 / Neal 19, Vučić 17)

Prvo poluvrijeme je ponudilo dva lica obje ekipe. Alkar je odlično otvorio utakmicu, poveo 5:16 i imao +6 na kraju prve četvrtine, a onda je sve to prosuo u drugoj četvrtini i Sonik je imao +1 na velikom odmoru.

Onda su ipak za goste stvari sjele na svoje mjesto i treću su četvrtinu dobili 11:21 te otišli na +9 pred zadnjih deset minuta. Puntamičani su malo po malo smanjivali razliku, najbliže bili u 32. minuti na 54:56. Uslijedilo je tada nekoliko minuta sa nizom promašaja, a onda su gosti serijom 2:8 pobjegli na 56:64, dvije i pol minute do kraja, što je nagovjestilo da se crno piše za domaću momčad. Tako je na kraju i bilo, u zadnjoj minuti samo su se izvodila slobodna bacanja i pobjeda je na kraju otišla u Sinj.

Pojačanje iz Zadra, Petar Marić je odmah pokazao da će biti od velike koristi za ovu momčad, na kraju je bio prvi strijelac sa 15 poena. Prvo ime Sonika u posljednje vrijeme, Josip Popić je ostao na samo 5 poena, što je sigurno otežalo put do pobjede za zeleno-bijele.

Kod gostiju, standardno, prvo ime Amerikanac Neal sa 19 poena, dok je Hrvoje Vučić upisao 17 poena.