Alkar, Zadar i Šibenik do pobjede

U ovo subotnje veče odigrale su se tri utakmice desetog kola HT Premijer lige. Odigrani su susreti između Alkara i Osijeka, Škrljeva i Zadra, i Šibenika i Bosca.

Alkar – Osijek 82:78

Deseto kolo HT Premijer lige za Alkar će imati povijestan predznak zbog prve utakmice u novoj Gradskoj dvorani Ivica Glavan Ićo. Istina, stvar je to čiste nužde, ali nema sumnje kako bi pobjeda protiv Osijeka zaliječila tugu zbog preseljenja iz one stare. Alkar i VROS imaju po četiri pobjede i pet poraza, s tom razlikom što osječka momčad bilježi tri poraza u nizu, ali ima nešto bolju koš razliku i zbog toga je pozicionirana jedno mjesto ispred Alkara.
Domaćini i ne startaju naš najbolje. Iako je Domagoj Kanaet bio upitan za ovu utakmicu zbog zatezanja u nozi ipak je zaigrao i odlučio pomoći svojoj momčadi. Osječani su se jako dobro spremili za ovaj susret i kao da su unaprijed čitali svaki potez domaćina. Iz tog razloga na poluvrijeme su otišli rezultatom u njihovu korist 38:45. Tri minute prije kraja treće četvrtine domaćini dolaze do vodstva. Nažalost to vodstvo ne traje dugo i rezultat na kraju treće četvrtine je 55:58. Posljednja četvrtina unosi nemire kod obje momčadi. Naime, sami kraj utakmice u potpunom je egalu i 28 sekundi prije kraja Alkar ima samo jedan poen prednosti i semafor pokazuje rezultat 78:77. Gosti rade faul na Ivanu Svalini koji pogađa oba bacanja za 80:77. Abu Abdul- Malik pravi nesportski prekršaj na Dinu Šipiću koji pogađa za prednost domaćina od četiri poena. Bruno Perić smanjuje zaostatak na tri poena i samo četiri sekunde prije kraja utakmice gosti imaju priliku za izjednačenje. Sreća ipak odlazi na stranu domaćina i konačan rezultat je 82:78. Najbolji u domaćim redovima bio je Joshua Brown s ubačenih 25 poena. Kod gostiju najbolji je bio Ante Gospić s 28.

Škrljevo – Zadar 87:88

Manje od 22 sata nakon završetka teškog regionalnog dvoboja protiv Igokee pred u kojemu su upisali prvu ovosezonsku pobjedu pred domaćin navijačima u ABA ligi pred košarkašima Zadra novi je izazov. Protivnik je Škrljevo koje je nakon lošeg otvaranja sezone povezalo dvije pobjede i priključilo se ekipama koje se bore za doigravanje, samo bod udaljeno od osme pozicije. Unatoč svom umoru kojeg su prošli momci Zadra, Škrljevo ima blagu prednost na poluvremenu rezultatom 43:39. Vodstvo domaćina nastavlja se i kroz treću četvrtinu, ali ne zadugo. Zadar ne dopušta momčadi Škrljeva da uzmu ovu pobjedu i unatoč svom umoru koji ih drži od prošle utakmice pokazuju svoju kvalitetu i dolaze do pobjede. Iako je tricom u posljednjim sekundama Ash Yacoubou pokušao iznuditi produžetke, to nije bilo dovoljno. Ako ništa, momčad Škrljeva se bar u nekim trenutcima ponadala da mogu do pobjede protiv ovako velikog rivala. Konačan rezultat je 87:88. Najbolji u domaćim redovima bio je upravo Yacoubou sa 17 poena, dok je momčad Zadra predvodio Mario Little s 26.

Šibenik – Bosco 81:68

Riječ je o utakmici koja je vrlo značajna za GKK Šibenik. Do sad su ostvarili tri pobjede, a njihov protivnik jednu. Samu važnost te utakmice pokazuju domaćini koji nameću svoj tempo, ali i s dozom opreznosti i respekta igraju protiv gostujućih igrača. No, pretvorivši neke jako dobre zamisli u realizaciju dolaze do visokih 10 poena prednosti i na odmor se ide rezultatom 37:27. Upornost domaćina nastavlja se i kroz treću četvrtinu te i dalje drže prednost. Pobjeda odlazi na stranu domaćina bez ikakvih većih prijetnji gostujuće momčadi. Rezultat na kraju utakmice je 81:68. Domaćine je predvodio sjajni Pavao Paić s 21 poenom, dok ne kod momčadi Bosca najbolji bio Jan Palokaj s 15 poena.